השלט "נא לא להפריע", (או צידו השני, "נא סדרו לי את החדר") משמש לעתים קרובות אורחים שרוצים קצת פרטיות – או רוצים שהחדר שלהם ינוקה. אבל למרות שאתם עשויים לחשוב שהשלט התמים רק מודיע לצוות הניקיון שהחדר שלכם מבולגן, הוא עלול למשוך את תשומת הלב של אנשים פחות נחמדים.

תליית השלט "נא סדרו לי את החדר", מתרחשת בעיקר בבוקר כשהאורחים עוזבים את החדר כדי לטייל ביעד שאליו הם הגיעו. כלומר, צוות הניקיון יודע שהחדר ריק והאורחים יחזרו אליו במועד מאוחר יותר. אבל השלט הוא גם איתות לגנבים שהחדר לא תפוס ושזהו הזמן הטוב ביותר להיכנס אליו. אם הם מהירים מספיק, הם יכולים בקלות להיכנס לחדר בלי להיתפס.

חדר מלון נא לנקות (צילום: Kamil Macniak, shutterstock)
לא רק צוות הניקיון שם לב לשלט | צילום: Kamil Macniak, shutterstock

מנהל אבטחה מחברת מערכות האבטחה האמריקנית ADT Security מייעץ: "למרות שאתם עשויים לחשוב שזה מועיל להשאיר שלט לניקיון החדר על דלת חדר המלון שלכם, הפעולה יכולה להודיע לגנבים פוטנציאליים שהחדר שלכם ריק. מומלץ להודיע לצוות הקבלה של המלון שאתם מעוניינים שינקו את החדר שלכם, ואם אתם מרגישים צורך, הישארו בחדר המלון בזמן שהוא מנוקה".

לגנבים יש דרכים רבות לפתוח את דלת המלון, חלקן מתוחכמות יותר וחלקן פשוט למדי. כך למשל בסרטון של הדיילת האמריקנית מימי סטריקלנד, שתיעדה אדם המנסה לפרוץ לחדרה בעזרת מוט ברזל פשוט ושרוך של נעליים.

כדי למנוע בעיות אבטחה, בפעם הבאה שתיכנסו לחדר במלון, בדקו את הדלת ביסודיות. אם אתם מודאגים מסיבה כלשהי, בקשו שיעבירו אתכם לחדר אחר. סיכון נוסף הוא לקחת אתכם את הכרטיס של החדר עם המחזיק שלו עם לוגו המלון, ולעיתים גם שם המשפחה ומספר החדר. כל מי שימצא את הכרטיס עם הפרטים, יוכל להיכנס בשלווה למלון וישירות לחדר.