לפני יומיים דיווחנו על כך ששלושה מלונות מהארץ נכנסו לרשימה היוקרתי של מגזין Travel + Leisure בדירוג המלונות הטובים בצפון אפריקה והמזרח התיכון. מדובר במלונות וולדורף אסטוריה והמלך דוד בירושלים שנכנסו לרשימת המלונות העירוניים הטובים, ומלון בראשית במצפה רמון שנכנס לרשימת הריזורטים הכי טובים.

כעת מסתבר שאלה לא היו הנציגים הישראלים היחידים שנבחרו השנה וגם הערים תל אביב וירושלים, זכו לכבוד משלהן לאחר שנכנסו לרשימת 10 הערים הטובות באפריקה והמזרח התיכון.

כך, ירושלים התברגה במקום החמישי עם הציון הכולל של 84.55 ומיד אחריה הגיעה תל אביב עם ציון כולל של 83.74. הציון ניתן על פי פרמטרים של תרבות, מקומות לראות, אווירה, אוכל ויחס המקומיים.

שוק מחנה יהודה - טיול ירושלמי (צילום: Avishai Teicher)
שוק מחנה יהודה בירושלים | צילום: Avishai Teicher

את המקום הראשון ברשימה תפסה העיר מרקש במרוקו עם ציון של 86.71. בכלל, מרוקו היתה הזוכה הגדולה ברשימה הזו כשלא פחות משלוש ערים במדינה נכנסו. כמו ישראל, גם מצרים הכניסה שתי ערים. עיר מעניינת נוספת שנכנסה היא ביירות, בירת לבנון שדורגה במקום הרביעי עם ציון כולל של 85.14.

עשרת הערים הטובות ביותר באפריקה והמזרח התיכון:

 1. מרקש, מרוקו
  מרקש (צילום: thinkstock)
  מרקש, מרוקו | צילום: thinkstock
 2. קייפטאון, דרום אפריקה
 3. פאז, מרוקו
 4. ביירות לבנון
 5. ירושלים, ישראל
 6. תל אביב, ישראל
 7. אסווירה, מרוקו
 8. דובאי, איחוד האמירויות
 9. לוקסור, מצרים
 10. קהיר, מצרים

מתוך רשימת הערים באפריקה והמזרח התיכון, אף עיר לא הצליחה לקבל ציון גבוה מספיק כדי להיכנס גם לרשימת 25 הערים הטובות בעולם. במקום הראשון של הרשימה הזו נמצאת אואחקה במקסיקו עם ציון של 93.54. ברשימת 25 הערים הטובות בעולם ניתן למצוא גם ערים כמו צ'אנג מאי, פירנצה, קיוטו, איסטנבול, בנגקוק, רומא, טוקיו, ליסבון, קוסקו, סינגפור, סביליה, וקראקוב שסוגרת את הרשימה.

View this post on Instagram

A post shared by Oaxaca de Don Benito (@oaxaca) on

למרות הקורונה, במגזין התיירות האמריקאי היוקרתי, Travel + Leisure, הכתירו בשבוע שעבר את המקומות הכי טובים בעולם לשנת 2020. במגזין ציינו שהבחירה של המקומות נסגרה עוד בחודש מרץ, רגע לפני שהקורונה גרמה לכל העולם, ולארה"ב בפרט, להיכנס להסגר. פרסום הזוכים נעשה במטרה לעודד את עולם התיירות של אחרי הקורונה, נכתב במגזין.