האם ישנו מקום בעולם בו השקיעה אינה יפה? האם יש מקום בו היא סתמית, אפורה, מדכאת? האם יש בכלל אפשרות שהשקיעה, עם הגוונים היפים בהם היא צובעת את השמיים, תהיה כזו? והאם היא יכולה להיות לא-רומנטית?
ברור שלא. ובכל זאת, יש שקיעות ויש שקיעות. יש שקיעות מחלון המטבח, ויש שקיעות מפסגת ההימלאיה. הנה חמש שקיעות יפהפיות מסביב לעולם. אם יש לכם רעיונות נוספים אתם מוזמנים לטקבק לנו.

פושקר הודו (צילום: Vitor_Martinho, Istock)
כל התיירים מתקבצים לצפות בה. השקיעה בסאנסט פוינט בפושקר | צילום: Vitor_Martinho, Istock
סאנסט פוינט, פושקר, הודו

מקום שמתהדר בשם המחייב "סאנסט פוינט" לא יכול להיות פחות ממדהים, לא? נקודת השקיעה בפושקר היא בהחלט כזו. היא נמצאת בסמוך לארמון, משקיפה על האגם ועל המקדשים ומושכת אליה תיירים רבים בכלל וישראלים רבים בפרט.
פושקר בהודו היא עיר קדושה, והמקדשים בה רבים. האגם שלה הוא האטרקציה הפופולארית בעיר, וסביבו מתרכזים המסעדות והאכסניות. לגדותיו נערכות הפוג'ות (טקסי התפילה) – בהם יכול להשתתף כל מבקר, תמורת תשלום - ולעת ערב מתקבצים אליו התיירים והמקומיים, כדי לצפות בשקיעה הנהדרת על רקע תיפופם של נגני הרחוב.בשקיעה בפושקר אפשר לצפות גם מן הגבעות הסובבות את העיר, כמו ממקדש גיאטרי בצפון מערב או ממקדש סאביטרי בדרום מערב.

שקיעה בקופנגאן תאילנד (צילום: jmaehl, Istock)
אווירה אינטימית שלא מאפיינת את קופנגן. חוף סאנסט בשקיעה | צילום: jmaehl, Istock
חוף סאנסט, קופנגן, תאילנד

האי קופנגן מפורסם בזכות חיי הלילה הסוערים שלו, הכוללים מסיבות פול מון וחגיגות עד אור הבוקר. את הלילות הקופנגניים מומלץ במיוחד לפתוח בסאנסט ביץ', חוף נהדר ופופולארי שזכה בשמו לא במקרה: החוף שקט בהרבה מהחופים האחרים של האי, מה שמסדר את האווירה האינטימית, הפסטורלית והרומנטית הנחוצה כדי ליהנות כמו שצריך משקיעה תאילנדית מקסימה.
בקופנגן אפשר למצוא גם את הקונטרה לסאנסט ביץ' – סאנרייז ביץ'. רק רבע שעה הליכה מסאנסט תמצאו את ההיפך המוחלט: מסיבות, קרחנות וצ'יקן קורנר. וכשמסתיים הלילה, מי שלא מוצא את עצמו מוטל מחוסר הכרה על החוף או מקיא את נשמתו, יכול ליהנות מיופי של זריחה.

שקיעה מעל אגם טיטיקקה (צילום: istockphoto)
השקיעה הגבוהה ביותר בעולם באגם טיטיקקה | צילום: istockphoto
איסלה דל סול, אגם טיטיקקה, בוליביה

כאן, לפי בני האינקה, נברא האדם: כאן חצב אותו האל מתוך האבנים, מכאן שלף את השמש. היש מקום ראוי מזה לראות את אותה השמש, שנעץ בשמיים האל בעל השם הנהדר קון טיקי ויראקוצ'ה, נופלת לתוכו?
לנו יש את האגם הנמוך בעולם, ולבוליביאנים (ולפרואנים) את האגם הגבוה בעולם – 3,812 מטרים מעל לפני הים. מה שהופך את השקיעה לגבוהה ביותר בעולם, וגם זה הישג. מה גם שמדובר באגם קדוש, בעיר תיירותית וצבעונית (קופקבנה) ובאחלה של שקיעה.

שקיעה מעל ההימלאיה בנגרקוט נפאל (צילום: istockphoto)
שקיעה על ההימלאיה. נגרקוט | צילום: istockphoto
נגרקוט, נפאל

הכפר נגרקוט בנפאל נמצא כשלושים קילומטרים מקטמנדו - בישראל זה לא הרבה, אבל בנפאל זה יכול לקחת גם חצי יום של נסיעה בתוך ענק של פיח בעמק קטמנדו. רבים עושים את הדרך היפהפיה אל הכפר, המתפתלת אל ההרים מעל העמק המפויח, כדי לצפות בשמש יורדת על הפסגות המושלגות של ההימלאיה – לרבות האוורסט - במה שמובטח להיות אחת השקיעות היפות בעולם. המקום ידוע במקביל גם באחת הזריחות היפות בעולם, כאשר השמש מטפסת על ההרים הלבנים וקרניה נצבעות בגוונים בלתי רגילים.

מרכז המבקרים רמון (צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים)
גאווה ישראלית. מראה השקיעה ממכתש רמון | צילום: דורון ניסים, רשות הטבע והגנים
מכתש רמון, ישראל

גם לנו אין במה להתבייש: יש לנו כמה שקיעות לא רעות בכלל. יש לנו רצועת חוף ארוכה שמספקת שקיעה נפלאה כמעט מכל מקום; יש לנו את ים סוף, את ים המלח ואת הכנרת; יש לנו הרים בגולן ובנגב; יש לנו את יפו העתיקה, אילת האדומה וירושלים הקדושה. קשה לבחור, אבל עם המלצה על שקיעה במדבר קשה ליפול. מכל מקום היא תראה נהדר - אבל מהתצפית של מצפה רמון היא תראה נהדר במיוחד, כשהשמש תרד על המכתש הגדול, פלא הטבע היפהפה הפרוש למרגלותיכם.

>> מהו המקום הכי רומנטי בעולם?