כולם נסעים היום לקרוזים, גם ילדים, משפחות וזוגות שכבר לא מתביישים לבחור בחופשת הכל כלול על ספינות הענק, שהתקשרו בעבר רק לנוסעים מבוגרים. על פי נתונים רשמיים בשנת 2019 יצאו לקרוז כ-30 מיליון נוסעים מסביב לעולם, עלייה של יותר מ-50 אחוזים בעשור.

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

בדיוק בגלל זה הקרוזים השתדרגו מאוד בשנים האחרונות ועל הספינות יש יותר אטרקציות, אוכל ופינוקים. מצד שני, לא מעט דברים עדיין מצליחים להפתיע את הנוסעים הרבים שעולים על הספינה, כמו למשל עניין הטיפים, העובדה שלא כל המסעדות כלולות במחיר ומי שמאחר לא יכול לעלות על הספינה. 

כעת נחשפים עוד כמה דברים שכדאי לכם להכיר, לפני שאתם מצטרפים לטרנד הכי חם. פול (שם המשפחה נשמר חסוי), עובד לשעבר באחת מחברות הקרוזים הגדולות, סיפר לאחרונה בראיון למגזין Express האנגלי, שלעובדים על ספינות הענק יש לא מעט מידע שהיו רוצים לחלוק עם הנוסעים אך הם פשוט לא יכולים. כעת, כשהוא כבר לא בתפקיד, הוא חושף כמה מהם.

פול טוען שיש לא מעט דברים שעולים הרבה יותר מדי במטרה לעשת רווח על הנופשים. כך למשל, לא מומלץ לקנות תמונות מהצלמים שמסתובבים על הספינה בגלל שהן מתומחרות מאוד גבוה. מצד שני, הוא אומר שכדאי להוציא כסף על טיפ לאחראי החדר שלכם עוד ביום הראשון, כי יש לו את הכח לפנק ולדאוג לכם כמו שצריך.

הוא מוסיף: "אם אתם בכלל רוצים לצאת גדולים, תשאלו את אחראי החדר שלכם אם יש משהו שאתם יכולים להביא לו מהסיור שלכם מחוץ לספינה. זה יגרום לו לדאוג לכם בכל שאר הזמן".

דבר נוסף, ואולי החשוב מכולם, פול טוען שחשוב לקחת בחשבון שיחסי הזכייה במכונות המזל שעל הספינות הם מאוד נמוכים וכמעט אף אחד לא זוכה בהן. "לרוב זה דבר שמפקחים עליו, אך היות והספינות נמצאות במים בינלאומיים רוב הזמן, החברות מצליחות להתחמק מפיקוח".