הגיע הזמן שנדבר על RTW. כן, אנחנו יודעים שזה עדיין לא אומר לכם כלום, אבל בדיוק בשביל זה אנחנו פה וממש עוד רגע נשנה לכם את חווית הטיסה כפי שהכרתם אותה עד היום. RTW זה ראשי התיבות של Round the world ticket (טיול מסביב לעולם), ולמעשה זה כרטיס שנותן לכם את האופציה לטוס מסביב לעולם במחיר נמוך. מאוד נמוך.

אז למה לא שמעתם על הדבר הזה עד עכשיו. לא ברור? כרטיס ה-RTW קיים כבר לא מעט זמן בשוק, אך יחד עם זאת הוא לא משווק בצורה אגרסיבית, כמו שכרטיסי טיסה ליעד אחד ספציפי משווקים למשל. איך זה עובד? האמת שזה די פשוט.

את כרטיס ה-RTW קונים מאחת משלושת בריתות התעופה הקיימות כיום: Sky Team (הכוללת חברות כמו אייר פראנס, קוריאן אייר, ק.ל.מ, דלתא ועוד), Star Alliance (הכוללת חברות כמו לופטהנזה, טורקיש, יונייטד ועוד), או One World (הכוללת חברות כמו בריטיש, איבריה, אמריקן אירליינס ועוד). למעשה, לא ניתן לקנות את הכרטיס ישירות מחברת תעופה אחת, אלא הקנייה חייבת להיות מאחת הבריתות הנ"ל. אגב, אל על לא חברה בברית תעופה כזו, אז הטיסה בחברת הבית לא אפשרית כלל בטיול מסוג זה.

מטוס של בריטיש איירווייז (צילום: turbo83, ShutterStock)
איזו ברית תעופה תבחרו? | צילום: turbo83, ShutterStock

אחרי שהחלטתם עם איזו ברית תעופה אתם מעוניים לטוס, אתם צריכים לבחור את כיוון הטיסה שלכם ולשמור עליו לאורך כל הטיול. אם בחרתם לטוס תחילה מזרחה ולהתחיל בתאילנד למשל, תצטרכו לטוס מזרחה כל הזמן עד שתחזרו לתל אביב. עם אותו העקרון, ניתן להתחיל את הסיבוב דווקא ממערב ולהתחיל באירופה למשל. בכל אופן, אסור לחזור אחורה בשום שלב.

התנאי הנוסף והאחרון, הוא שאתם צריכים להשלים את הסיבוב שלכם בתוך שנה אחת. אתם לא חייבים לדעת בדיוק באיזה יעדים תעברו לאורך כל הטיול שלכם, כל עוד אתם שומרים על כיוון אחיד ועל הזמן המוקצה לכם כדי לחזור לארץ ממנה יצאתם. כמובן שככל שתוסיפו יעדים כך מחיר הכרטיס שלכם יעלה, וככל שתתכננו יותר יעדים מראש, כך תוכלו להוזיל את המחיר. וכמה יעלה לכם התענוג? מעט מאוד.

ישנם לא מעט אתרים, שלא משתייכים לאחת משלושת בריתות התעופה (על אף שבהחלט אפשר להזמין ישירות מהן), שעוזרים להרכיב את המסלולים המשתלמים ביותר. אחד מהם נקרא Air Trecks והוא מציע לגולשים בנייה נוחה ופשוטה של טיול מסביב לעולם. כך לדוגמה, אנחנו בנינו מסלול טיסה לכיוון מערב שמתחיל ברומא, ועובר בלונדון, איסלנד, ניו יורק, ניו זילנד, בנגקוק ומשם חזרה לתל אביב, במחיר של כ-3,000 דולרים. המחיר הזה הוא אומדן, היות והתאריכים הספציפיים שיבחרו בהמשך יכולים לשנות את הסכום לקצת יותר גבוה או יותר נמוך, וכמובן שאם היינו מוסיפים עוד יעדים זה היה עולה לנו יותר.

ניו זילנד (צילום: דן סטרנסון)
האם תטוסו מזרחה או מערבה? לטבע או לעיר? | צילום: דן סטרנסון

שדרות לה רמבלה, ברצלונה (צילום: Filipe Frazao, ShutterStock)
הראמבלס | צילום: Filipe Frazao, ShutterStock

כמו כן, ניתן גם לעשות את כל הטיסות שבמסלול שבחרנו במחלקת העסקים ואז כל הטיול יעלה כ-8,000 דולרים. כשמסתכלים על כמות הכרטיסים שקנינו, אין ספק שמדובר במחיר מגוחך לכל הדעות. 

במסלול נוסף שבנינו בחרנו לטוס מזרחה. התחלנו בניו דלהי שבהודו, בייג'ינג, טוקיו, הונלולו, מקסיקו, ברצלונה, יוון ובחזרה לארץ. מחיר המסלול הזה יצא כ-2,700 דולרים, ואף נאמר לנו שאם נוסיף עצירה בניו יורק לא נצטרך להוסיף עוד כסף. 

מחפשים לעשות טיול לאחר צבא, לצאת לטיול ארוך באמצע החיים, או סתם לקחת פסק זמן מהכל? אתם מוזמנים לשבור את הראש, לבנות לעצמכם מסלול טיול ולהתחיל להפיץ את השמועה. 

 

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש