המזוודה כבר ארוזה, הדרכון בתיק ותכנון הטיול מוכן ומסודר, אבל מה עם הדבר הכי חשוב בחופשה (חוץ מהדרכון אולי)? האם דאגתם גם לו? כרטיס האשראי שלכם הוא אחד הדברים החיוניים עבורכם כשאתם נוסעים לחו"ל ולרוב אנחנו נוטים לא לייחס לו חשובות, וחבל. לכרטיס האשראי  שלכם יש את – היכולת  להפוך את החופשה לנוחה, קלה, בטוחה  וזולה יותר. אספנו כמה טיפים חשובים שכדאי להכיר לפני הטיסה ויבטיחו שהטיול שלכם יהיה מוצלח.

לא לשכוח קוד אישי

הקוד הסודי, אשר משמש אתכם למשיכת מזומן בכספומטים, חיוני לביצוע כל פעולה שהיא בחו"ל, כולל רכישה ברוב החנויות ובתי העסק. מומלץ לשנן בע"פ את הקוד הסודי או לשמור אותו במקום נסתר, אך לא קרוב לכרטיס האשראי - עצמו. במקרה ששכחתם את הקוד הסודי, ניתן לשחזרו בכל עת מכל מקום רק במקרה ולא החלפתם לסים מקומי ולכן כ"כ חשוב לצאת מהארץ שזוכרים את הקוד הסודי של הכרטיס,  אתם אפילו יכולים לבחור את הקוד שלכם במכשיר ATM   לבחירתם התומך בכרטיס האשראי שלכם (בארץ, טרום נסיעתכם לחו"ל).

קוד סודי לאשראי
ניתן לקבוע קוד סודי שנוח לכם | צילום: Syda Productions, Shutterstock

להתעדכן במסגרת האשראי

משיכות כספים ורכישות בחו"ל מתבססות על יתרת מסגרת האשראי הפנויה שיש לכם בכרטיס, לכן כדאי לוודא מראש שיש לכם מספיק מקום פנוי בכרטיס לפני הנסיעה ובמהלכה, הרי אף אחד לא רוצה לגלות שמסגרת האשראי שלו מלאה באמצע החופשה.

אפשר לחלק לתשלומים גם בחו"ל

בניגוד לעסקאות בארץ שמחויבות בכרטיס האשראי בהתאם למועד החיוב החודשי, עסקאות המבוצעות בחו"ל מחויבות בדרך כלל מיד עם קליטת החיוב במערכות האשראי, אך מרבית חברות האשראי מאפשרות חלוקה לתשלומים גם בחו"ל, בתוספת עמלות ובהתאם לסוג ותנאי הכרטיס.

לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל בחינם

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא הכרחי בכל נסיעה, שכן הוא יכול לכסות עלויות של שירותי בריאות שונים, לכסות על גניבות ואפילו ביטול של טיסה. מה שהרבה לא יודעים זה שניתן ליהנות מביטוח נסיעות לחו"ל ללא עלות למשך תקופה של חמישה ימים דרך כרטיס האשראי שלכם. חשוב לציין כי הביטוח אינו אוטומטי ויש להפעילו דרך חברת האשראי לפני כל נסיעה ולהתעדכן בתנאי הפוליסה המלאים.

כרטיסי אשראי
חברות האשראי מציעות עד חמישה ימים חינם בביטוח נסיעות לחו"ל | צילום: Olleg, Shutterstock

השתמשו במחשבון המרה

רואים בחנות פריט במחיר מסוים ומתקשים לחשב כמה המחיר יוצא בשקלים? פשוט הורידו מראש מחשבון המרה, או השתמשו במחשבון ההמרה באפליקציית חברת האשראי, ותוכלו לדעת בדיוק את תרגום המחיר לשקלים בקליק אחד, מכל מקום ובכל זמן. כך תדעו באמת אם המחיר משתלם או לא. אנחנו הרי שונאים לצאת פראיירים.

קחו כרטיס אשראי נוסף

מומלץ לקחת עמכם כרטיס אשראי נוסף, שישמש כגיבוי במקרה שכרטיס האשראי הראשי שלכם אבד, נגנב או נפגם. כרטיס אשראי נוסף כגיבוי יכול למנוע סיטואציה בה תישארו ללא אמצעי תשלום פעיל במהלך הנסיעה. מומלץ לשמור אותו במקום נפרד מכרטיס האשראי הראשי שלכם. חשוב לזכור, שבניגוד לשימוש במזומן, לכסף בכרטיס האשראי יש ביטוח וניתן לקבלו בחזרה אם יתברר שלא אתם השתמשתם בו.

התחברו לאפליקציה

הורידו את אפליקציית חברת  כרטיסי האשראי שלכם למעקב נוח יותר אחר הוצאות, לצפייה בהטבות רלוונטיות לפני ובמהלך הנסיעה ולהתקשרות נוחה יותר במידת הצורך. חיבור מהיר ונוח לאפליקציה מאפשר את כל המידע והשליטה בכף היד שלכם, ויכול למנוע הפתעות לא נעימות שאולי תגלו לאחר החופשה.

מסך מגע
הכי נוח להיעזר באפליקצייה | צילום: istockphoto

לשלם בטאץ'

אפשר לשלם בעסקאות בחו"ל באמצעות שיטת התשלום הנוחה "Touch Pay" ולחסוך זמן. בעסקאות הנמוכות מ- 200 שקלים, ניתן פשוט להצמיד את הכרטיס למכשיר החיוב בבית העסק במקום להעבירו במסוף, להקליד קוד סודי ולחתום, ובכך לחסוך זמן וליהנות מהשירות המהיר והנוח ביותר. התשלום יתאפשר במכשירים התומכים בטכנולוגיה הנ"ל.

הטבות נלוות

מלבד ביטוח הנסיעות בחינם, חברות כרטיסי האשראי מציעות הרבה פעמים הטבות ספציפיות לאלה הטסים לחו"ל. כך למשל חברות האשראי גם מציעות לעיתים הנחות על כרטיסי טיסה ואפילו הנחות בכרטיסים להופעות או אירועים מעבר לים, הטבות בכניסה לטרקלינים בשדה התעופה, הנחות על מלונות ואפילו בהשכרת הרכב- מומלץ להתעדכן באתר/ אפליקציית חברת האשראי טרום טיסתך.

שמרו על קשר

וודאו שיש לכם את כל הפרטים אודות ערוצי יצירת הקשר עם חברות האשראי, כדי שתוכלו ליצור קשר במהירות עם חברת האשראי, במקרה והכרטיס נחסם, אבד או חלילה נגנב, או בכל נושא אחר. במקרה של כרטיס אשראי שנגנב למשל, דיווח מהיר יכול למנוע מאדם זר שימוש בכרטיס על ידי חסימתו. לרוב, ניתן גם לחסום לזמן מוגבל, כך שאם פתאום מצאתם את הכרטיס האבוד באחת משקיות הקניות שלכם, תוכלו להפעיל אותו מחדש בקלות.

 

רוצים לזכות בחופשה זוגית מושלמת בחו"ל? השתתפו בסקר ואולי תזכו!