המדבר הוא מחזה רב עוצמה שמעורר התרגשות. כנגד כל הסיכויים, באמצע שום מקום, נמצאים בתי מלון הצפונים בממלכות של דממה ושקט, אבודים בעולם סלעי וצחיח: נעבור לטמפרטורות ולנופים הקיצוניים ביותר על פני כדור הארץ, אל מלונות היוקרה של המדבר.

ליטל קולאלה, נמיביה

במרחק של שעת טיסה מבירת נמיביה, אחרי נסיעה ארוכה בנוף מרהיב המזכיר את פני הירח, נמצא את המלון "ליטל קולאלה". האבנים והחול הם התפאורה המושלמת ל-11 הבקתות המבודדות זו מזו, שלכל אחת מהן חלונות פתוחים המשקיפים אל 360 מעלות של נוף מדברי עוצר נשימה. בכל אחת מהדירות אינטימיות מוחלטת, מרפסת עם בריכה פרטית ומקלחת תחת כיפת השמיים. העיצוב פשוט, ומחוויר ביחס לסביבה המהממת.

מלון ליטל קואלה  (צילום: האתר הרשמי)
רחוק מכל התרחשות. ליטל קולאלה | צילום: האתר הרשמי

מלון ליטל קואלה  (צילום: האתר הרשמי)
העיצוב מחוויר ביחס לנוף הנשקף מהחלונות | צילום: האתר הרשמי

מלון דר אלאם (צילום: האתר הרשמי)
חם בחוץ, קריר בפנים. דר אלאם | צילום: האתר הרשמי
דר אלאם, מרוקו

 מצודת החימר המבוצרת, הנטועה בלב נווה מדבר מושלם, לא השתנתה מאז המאה ה-19. כיום היא מציעה 8 סוויטות, חדרי מנוחה, מעברים פנימיים וטרסות. בחוץ החום קשה מנשוא, אבל בתוך קירות דר אלאם אין אלא רעננות – ארוחת הצהריים תוגש לכם, אם תחפצו בכך, על גדות אחת מתעלות המים, כאשר הרגליים שלכם מתרעננות בפנים.

העיצוב הפנימי נע בין עיטורים מזרחיים מסורתיים לרהיטים מודרניים ועדכניים, ואת הארוחות לא אוכלים לעולם פעמיים רצוף באותו החלל ובאותם הכלים; הביקור במלון הוא חוויה של חיבור אל הטבע ויציאה מהשגרה.

אל מאחה, דובאי

בדובאי, רחוק מהמלונות המפוארים, באמצע מדבר בתולי ניתן להבחין בגגות שצורתן כדיונות בבית המלון אל אמחה. המלון מתפרש על לא פחות מחמישה אחוזים משטחו של מדבר רוב אל חאלי, והוא מתיימר להעביר את האורח לתקופה עתיקה בחיי הבדואים.

המלון ערוך לקבל שייח עם כל השיירה שלו: העיצוב הפנימי נעזר בכלים המסורתיים של הארכיטקטורה המדברית, אבל משלב אופי של אוהל בדואי עם אמצעי הנוחיות הדרושים למטייל בתקופה המודרנית.

מלון אל מאחה  (צילום: האתר הרשמי)
הגגות בצורת דיונות. אל מאחה | צילום: האתר הרשמי

מלון אל מאחה  (צילום: האתר הרשמי)
השייח הבדואי וכל פמלייתו מוזמנים | צילום: האתר הרשמי

מלון אל מודירה (צילום: האתר הרשמי)
רעננות, שקט ושלווה. אל מודירה | צילום: האתר הרשמי
אל מודירה, מצרים

על הגדה המערבית של נהר הנילוס, הכוללת כמה מהאתרים היפים ביותר של מצרים העתיקה, שוכן המלון אל מודירה המשמש מקום מפלט הרחק מההמולה של העיר לוקסור. בסדרה של אכסדראות המוקפות בגלריות נמצאים 54 החדרים, כאשר מזרקות אבן וקרמיקה מוסיפות ניחוח מרענן לשקט והשלווה של הביתנים המוצלים.

כל חדר שונה לגמרי מרעהו: באחד השפעה מצרית, באחר טורקית ובשלישי שולט הסגנון הקולוניאלי. בסוויטות מיטה באורך שני מטרים עם כילה, ותקרת זכוכית המאירה את החדרים באור טבעי.

מלון אל מודירה (צילום: האתר הרשמי)
אחד טורקי, שני מצרי, שלישי קולוניאלי | צילום: האתר הרשמי

מלון מובנפיק  (צילום: האתר הרשמי)
מעבר לירדן. מובנפיק | צילום: האתר הרשמי
מובנפיק, ירדן

בצידו הירדני של עמק הירדן, מעבר לים המלח, שוחזר כפר קטן בסגנון ירדני מסורתי בתפאורה של קסבה קטנה עם רחובות צרים וגנים. המלון, הבנוי בצורת האות ח', כולל 20 חדרי מלון מפוארים, מכל אחד מהם ניתן לצפות אל הרי יהודה.

המקום מעוצב בסגנון הארמונות הערביים העתיקים מסיפורי אלף לילה ולילה, ומשתמש בשירותיו של הספא הגדול ביותר בעולם: ים המלח.

מלון מובנפיק  (צילום: האתר הרשמי)
קסבה קטנה, רחובות צרים וגנים | צילום: האתר הרשמי

_OBJ
>> צרת רבים חצי נחמה: שישה מקומות שחם בהם יותר מאשר אצלנו
>> צפו בסדרה על מלונות יוקרה ברחבי העולם ב-mako vod