מגוגל יפן
צילומי לוויין ברזולוציה הגבוהה ביותר. עיר הנמל סנדאי (Sendai), שביפן

ה - GeoEye-1, לוויין התצפית המסחרי בעל הרזולוציה הגבוהה ביותר ששוגר עד כה, מסוגל ללכוד פרטים קטנים כמו פח אשפה ואפילו חבית בירה, בעוד שהוא סובב את כדור הארץ שלנו במהירות של 17,000 קמ"ש. לכבוד יום כדור הארץ שחל בשבוע שעבר, Google Earth פרסמה כמה צילומי לוויין מרהיבים, פרי עבודתו בשטח של GeoEye-1, של מקומות בעולם המצולמים מלמעלה ונראים אפילו יותר יפים ממה שהם במציאות.

הלוויין, שמסוגל לצלם שטח כולל של 700,000 קמ"ר ביממה, ומסלולו מאפשר לו לחלוף מעל נקודה מסוימת פעם ביומיים, מעבד 700 מיליון פיקסלים בשנייה יחד עם הטלסקופ המותקן בו, מערך גלאי ה-CCD, ומערכת הבקרה והעיבוד.

רזולוציה ישראלית

חברת גוגל רכשה בלעדיות על צילומי הלוויין GeoEye כשירות חינם לציבור דרך Google Earth בלבד. בגלל מגבלות חוקיות על חברות אמריקניות לאספקת צילומי לוויין, צומצמה הרזולוציה של התצלומים שימכרו לגורמים שונים ובהם ל -Google Earth, לרמה של חצי מטר. ואם מעניין אתכם לדעת עד כמה מדוייק אנחנו נראים מלמעלה, אז כדאי שתדעו שישראל דווקא נהנית מהגנה מיוחדת של חוק אמריקני, וממשיכה להופיע ברזולוציה של כשני מטרים "בלבד".

מגוגל אנטרטיקה
שדות הקרח ליד האי אדלייד, אנטארטיקהבתמונה אנו רואים את שדות הקרח ליד האי אדלייד (ממערב), שממוקם בצד הצפוני של מפרץ מרגריט, בחוף המערבי של חצי האי האנטארקטי. רובו של האי, שאורכו 75 ק"מ ורוחבו 20 ק"מ מכוסה בקרח.

מגוגל אוסטרליה
שמורת הטבע Towra Point , אוסטרליהTowra Point היא שמורת טבע שממוקמת על חופיה הדרומיים של מפרץ בוטני (Botany Bay) ב - Kurnell, מדרום לעיר סידני שבאוסטרליה. Towra Point משתרעת על שטח של 603.3 דונם וממוקמת על הדלתא העתיקה של הנהר.

מגוגל פלורידה
מעבורת החלל, לפני השיגורוכאן ניתן לחזות במעבורת החלל אנדוור בשיגור 39A במרכז החלל קנדי ​​של נאס"א, פלורידה, בעודה ממתינה לטיסה האחרונה שלה בתחנת החלל הבינלאומית.

מגוגל סין
סימונים על האדמה בסיןבתמונה סימונים על האדמה במחוז שינג'יאנג (Xinjiang) שבסין. תמונות לוויין מסוג זה לעתים קרובות מעוררות קונספירציות ותאוריות שונות, אבל הן בדרך כלל משמשות ככלי השוואה ומדידה לצילומי הלוויין.

תמונות ברזולוציה גבוהה במיוחד

החל מהשנה שעברה, GeoEye אסף יותר מ-98,000,000 קילומטר רבועים של תמונות לוויין. "הלקוח הגדול ביותר שלנו הוא הצבא ובעיקר הסוכנות Geospatial - המודיעין הלאומי, לו אנו מספקים תמונות בהירות עד רזולוציה של 50 ס"מ על הקרקע", אמרה אליזבת אלי דואר (Elizabeth 'Eli' Doerr), נציגת חברת שירותי ההדמיה של GeoEye. האח הגדול - מאחוריך!

מגוגל איטליה 1
האתר הארכיאולוגי Seiano Grotto ממערב לנאפולי, איטליה


מגוגל וותיקן
הוותיקן, איטליה

>> בשוויץ: צומת של שני נהרות