ארזו עם רשימה

הכינו רשימה מסודרת של כל מה שאתם צריכים לקחת אתכם, אבל הכל – דקדקו עד לרמה הכי קטנה של סיכות וכבלים. סדרו אותה לפי קטגוריות: בגדים, טואלטיקה, ציוד אלקטרוני, מסמכים ושונות. אל תשכחו לכסות את כל האספקטים של הטיול שלכם: נוסעים בחורף? אל תשכחו לכתוב גם מטרייה, כובע וצעיף. טסים בקיץ? אל תשכחו לציין גם כפכפים, קרם הגנה מהשמש ומשקפי שמש. עדיף שלא תזרקו הכל לתוך המזוודה לפי מצב הרוח שלכם, אלא תתכננו מראש ובדקדוק כל דבר שאתם אורזים – כדי שלא תשכחו כלום.

סדרו את התיק והארנק מראש

אתם לא צריכים להסתובב בחו"ל עם התיק הרגיל והיומיומי שלכם שמכיל מיליון דברים ושיכביד עליכם בטירוף בזמן שאתם מסתובבים כל היום. כנ"ל הארנק שלכם שמכיל קבלות והמון כרטיסים לא רלוונטיים. אם אתם נוסעים עם התיק הרגיל שלכם רוקנו אותו מראש והשאירו בו רק דברים שאתם צריכים. רוקנו גם את הארנק (או סעו עם ארנק קטן ייעודי לחו"ל) והשאירו בו רישיון נהיגה, כסף מקומי (וגם ישראלי למוניות) וכרטיסים רלוונטיים שתקפים בחו"ל.

ארנק ריק
בהקשר הזה ארנק ריק הוא דווקא דבר טוב | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

סדר במסמכים

הורידו אפליקציה בשם Last Pass (יש גם גרסה למחשב ולטאבלט) והשתמשו ב-Secure Notes שלה, כך תוכלו לאחסן מידע פרטי בצורה בטוחה ומאובטחת. תחשבו על זה כמו פנקס דיגיטלי מוגן בססמה, אליו אתם יכולים לגשת בכל מקום ובכל זמן. השאירו שם עותקים של רישיון הנהיגה שלכם, צילום של הדרכון, מרשמים רפואיים שכנראה תצטרכו, פרטי כרטיס האשראי שלכם (במקרה והוא נגנב ואתם צריכים את הפרטים שלו ואת מס' הטלפון לביטולים בשלוף) ועוד. היתרון בתוכנה הזאת, שהיא הרבה יותר מאובטחת משירותים אחרים שמציעים שירות דומה כמו דרופבוקס או Evernote. 
https://lastpass.com/he/

השתמשו באפליקציות תיירות

Tripit - מאפשרת לכם לחלוק אינפורמציה – טיסות, מלונות, פרטי השכרת רכב, מפות - עם המשפחה או החברים. אם יש לכם שינוי בטיסה או בטיסת ההמשך – האפליקציה תודיע לכם (ולמי שתחפצו) באופן אטוטמטי ולא תצטרכו לרוץ למסכי הענק שבנמל התעופה. היא גם תודיע לכם אם נפתח מקום חדש בטיסה, יותר טוב משלכם.
https://www.tripit.com/

Expensify - האפליקציה הזאת עוזרת לכם לעקוב אחרי הקבלות שאתם מקבלים, ולנהל אותם. במקרה של החזרי מס, או החזרים מטיסות עסקיות – היא תציל אתכם. מצלמים את הקבלה, והיא מארכבת אותה בקטגוריה הנכונה.
https://www.expensify.com/

ותמיד טוב להשתמש ב-Evernote – לפתקים ותזכורות וב-Dropbox לשמירת מסמכים (לא חשובים, בשביל זה יש את lastpass ממקודם) ותמונות.

סדר בחפצים שלכם

ארזו קטן וחכם. מוצרים מוקטנים, דוגמיות וטסטרים שאתם מקבלים – תמיד עדיפים מבחינת מקום ומשקל.

לא נלמד אתכם איך לארוז (אבל הנה כמה לינקים בעניין), אבל אם קשה לכם לשמור על סדר במזוודה, תשקיעו בתיקי אריזה קטנים וייעודיים (כמו שאפשר לראות בסרטון למטה) – כאלו שיחלקו לכם את המזוודה לקטגוריות – גרביים ותחתונים, חולצות, מכנסיים ועוד.אם אתם בעניין של פתרון זול יותר, אתם יכולים לקנות שקי רשת לכביסה עדינה, כאלו שמכבסים בהם חזיות, ולהשתמש בהם כדי להפריד את הבגדים שלכם לקטגוריות. כך או כך, קחו כמה ריקים בשביל כביסה מלוכלכת או קניות.

עוד מוצר שיעזור לכם להשליט סדר בחפצים שלכם הוא שקיות ריצ'רץ' (זיפ לוקס) בגדלים שונים – בשביל מוצרי קוסמטיקה קטנים, קבלות, כבלים ומתאימים, אקסטרה נשנושים יבשים שאתם לוקחים במזוודה ועוד.

אישה עם טרולי בשדה תעופה
תפסיקו להגיע ברגע האחרון | צילום: Pavel Ilyukhin, Shutterstock

תקדימו ותשאירו זמני מרווח

זה אולי הדבר הכי חשוב וברור שאנשים לא שמים עליו מספיק דגש. אל תצאו ברגע האחרון, אף פעם. כך לא תפספסו דברים חשובים כמו טיסות, רכבות או הסעות וגם לא תפספסו דברים לראות, מרוב הלחץ והמהירות שאתם נתונים בהם. תקדימו למקומות, תמיד.

>>  מדריך ורשה: מה לעשות, לראות ולאכול בעיר הזאת?
>> מחסום שפה? לא עם החולצה הזאת