זרים נשלחים בהמוניהם, נשיקות מתעופפות לכל עבר ומשפטים יפים נזרקים לאוויר: יום האהבה הוא יום רומנטי ועל כך אין כל מחלוקת. אלא שמעבר לכל המחוות הרומנטיות הקטנות, הוולנטיין דיי, שיערך בשבוע הבא, הוא הזדמנות נהדרת לפרוץ את גבולות ה"מתנה סמלית של תשומת לב" ולקחת את האהבה שלכם למסע רומנטי בלתי נשכח.

אספנו 10 מקומות כאלה ברחבי העולם – חלקם קונבנציונליים, חלקם קצת פחות, אבל מה שבטוח הוא שכולם רומנטיים עד כאב. חג אהבה שמח.

1. הגג: סלון דה נינג במלון פנינסולה

אם תכננת להציע לה נישואין אתה חייב לקחת אותה לכאן. "הוא הציע לי בפיפט אבניו" הוא ללא ספק משפט שכל אישה חולמת להגיד וזה כנראה גם יותר טוב מ- "הוא הציע לי על הגג של עזריאלי".
מתוק מתוק: הגג, ששוכן בשדרה החמישית במנהטן, ניו יורק, רומנטי בעיקר בזכות הסטייל האינסופי שלו בהשראת שנגחאי של שנות ה-30. בנוסף, הגג משקיף על מנהטן היפה והוא מכונה "פריז של המזרח".
איפה: השדרה החמישית ורחוב 55, מנהטן, ניו יורק.

אין תמונה
"הוא הציע לי בפיפט אבניו". סלון דה נינג במלון פנינסולה

2. המסעדה: קאסטלו באנפי

יסלחו לנו הצרפתים, הסינים והאמריקאים – אבל בקטגוריית המסעדה הרומנטית ביותר נבחר במטבח האיטלקי על נופיו ומטעמיו.
מתוק מתוק: המסעדה מושלמת לזוגות מאוהבים בגלל האבנים מתקופת ימי הביניים, בגלל הנוף הכפרי ובגלל העובדה שיש בה שבעה שולחנות בלבד. אבל גם אם מניחים את כל זה בצד, אפשר פשוט לעצום עיניים ולשמוע איטלקית. מתי? רק בימי שלישי - היום הפתוח היחיד של המסעדה. נו, פעמיים כי טוב.
איפה: מונטלסינו, שבאיטליה. יש הסברים מפורטים באתר החברה, שמשווקת גם יין בכל העולם.

אין תמונה
ושיסלחו לנו הצרפתים. מסעדת קאסטלו באנפי

3. החוף: איי סיישל

איי סיישל הם גן עדן עלי אדמות. הבעיה איתם היא שהם יקרים יחסית להגעה, אבל כשמגיעים, כך מספרים חברים לא תפרנים, הם שווים את הכסף.
מתוק מתוק: הנופים המרהיבים, הים הנקי והאזורים בהם אפשר לעשות הליכות ארוכות לאור ירח בהחלט עושים את העבודה. ובינינו, מה שטוב לחופשת ירח הדבש של הנסיך וויליאם מתאים גם לכם.
איפה: יש מספר איים מרכזיים של תיירות באיי סיישל, העיקרי בהם הוא מאהה.

אין תמונה
שווה! תשאלו חברים שאינם תפרנים. איי סיישל

4. הנוף: מדינת ההר הירוק - ורמונט

"פיסת גן עדן קטנה", נקרא המקום, כשאפשר להבין למה.
מתוק מתוק: ורמונט רומנטית בכל עונות השנה. בחורף עם שלג ואח מחמם, בקיץ עם נופים לאגם, בסתיו עם השלכת והצבעים שלה וגם לאביב שמור הייחוד שלו עם מזג אוויר נוח יחסית לטיול ביער. פירוש השם ורמונט בצרפתית הוא הר ירוק, כשהעצים בהחלט מוסיפים לאווירת הטבע הרומנטית.
איפה: מדינת ורמונט, ארה"ב, ליד העיירה וודסטוק. איך להגיע.

אין תמונה
עולם ירוק. נוף מדינת ורמונט, ארה"ב

5. הדרך: הדרך הרומנטית בגרמניה

הדרך הרומנטית ביותר היא "הדרך הרומנטית" בגרמניה. לא מקוריים במיוחד הקופירייטרים הגרמנים, אבל מדויקים הם בהחלט כן.
מתוק מתוק: הדרך הרומנטית עוברת בבוואריה ומגיעה עד לאלפים הגרמנים. בימי הביניים הדרך הזאת שימשה בעיקר למסחר, אך כיום הקסם שלה נשמר ובין הטירות, האגמים והיערות שעוברים בה היא גם מציעה מסעדות ומלונות, שמנסים לפגוע ככל האפשר באווירה הרומנטית של ימי הביניים שיש בדרך הזאת, שאורכה הוא 360 קילומטר.
איפה: גרמניה. איך להגיע.

אין תמונה
הדרך הכי רומנטית היא "הדרך הרומנטית". גרמניה

6. המעלית: מגדל אייפל, פריז

את מגדל אייפל אנו לא צריכים להציג, נכון? ולגבי מעלית – ובכן, תתפלאו, מעלית יכולה להיות מקום רומנטי למדי, כל עוד משתקף ממנה נוף מסוים וכל עוד אתם מצליחים להיות בה לבד. אולי באייפל זה לא ממש יצליח לכם, אבל איך אומרת הקלישאה? יש זוגות שכשהם ביחד, הם לא רואים אף אחד מסביבם. נקווה שאתם כאלה.
מתוק מתוק: המעלית של האייפל לוקחת אתכם גבוה אל השמיים, והאווירה הצרפתית מוסיפה את הרקע הרומנטי שגם כך כבר נמצא במגדל הוותיק. האייפל  הוקם ב-1889 ומתנשא לגובה של כ-324 מטר. עצמו את העיניים, ודמיינו אתכם עם בן או בת הזוג, עולים אל מול נופי פאריז לפני או אחרי ארוחה טובה.
איפה: פריז, בשאן דה מארס.

אין תמונה
לעצום את העיניים ולעוף גבוה לשמיים. המעלית באייפל

7. אתר הסקי הרומנטי: Stowe בארה"ב

המקום ידוע כבירת סקי, אך בשבילנו מה שחשוב יותר הוא שהוא נחשב גם למקום הרומנטי מכולם.
מתוק מתוק: אולי זה בגלל האלגנטיות של המקום, שבאה לידי ביטוי כבר יותר משמונים שנה. אולי בגלל התוספות המעודנות של הספא והמלונות המהודרים. כך או כך, למי שיכול לעשות סקי בלי להתרסק זה יכול להיות מקום רומנטי ונחמד, ומי שלא – גם סקי על שקית בחרמון יכול להיות רומנטי בכל יום אחר.
איפה: אתר הסקי במדינת ורמונט. איך להגיע.

אין תמונה
אפשר להתפשר על החרמון, אבל עדיף לנסוע לאתר הסקי Stowe

8. החדר במלון: טירת אשפורד באירלנד

אם אתם רוצים להיות באמת רומנטיים, כמו באגדות, אין יותר טוב מהטירה של משפחת גינס כדי לעשות זאת.
מתוק מתוק: הטירה קיימת משנת 1228 ויש בה מעבר לחדרים מעוצבים גם מגרש גולף, חדרי אוכל של משפחת מלוכה, חדרים ענקיים וגם, איך לא, אגם בקרבת מקום. בקיצור, כל מה שצריך כדי להרגיש כמו זוג מלכותי לכמה ימים.
איפה: מחוז מאיו, אירלנד. איך להגיע.

אין תמונה
זוג מלכותי בטירה של משפחת גינס. טירת אשפורד באירלנד

9. האסלה: השירותים בתיאטרון "שוג'י טאבּוּצ'י"

הקהל בבתיאטרון "שוג'י טאבּוּצ'י" שבבראנסון, מיזורי, בטח מוחא כפיים כשהוא נכנס לבית השימוש שבמקום. למה? בואו נגיד שמדובר בהצגה הכי טובה בעיר, שחלקינו ימצאו אותה גם כרומנטית מאוד.
מתוק מתוק: בשירותים תמצאו שורה של 8 כיורים בצורת ראש אריה, ומעל כל כיור מראה בומבסטית וממוסגרת, נברשות קריסטל המתנדנדות מהתקרה, אח בוערת וספות מעור. בשירותי הגברים יש גם שולחן סנוקר ענק מעץ שגולף בעבודת יד. אם אתם בעד רומנטיקה דביקה, ואולי גם קצת, איך לומר, הזויה, אנחנו ממליצים לכם לחמוק בזמן ההצגה לתא השירותים (נשים, גברים - לא ממש משנה).
איפה: בעיר בראנסון, מיזורי. איך להגיע.

שירותים בתיאטרון מיזורי לקוח מאתר bestrestroom
לחמוק בזמן ההצגה. השירותים בתאטרון מיזורי, ארה"ב

10. הספא: לאס ונטנס אל פראיסו בלוס קאבוס (Las Ventanas al Paraiso in Los Cabos)

מקסיקו, חוץ מהפשע המשתולל בה, היא גם מדינה רומנטית. בגדול, אנחנו יכולים להראות לכם את התמונות ולהסתפק בזה, אבל נוסיף כמה מילים.
מתוק מתוק: לא תצטרכו לצאת מהחדר כדי לקבל טיפול, כי יש לכם גם טראסה פרטית משלכם (למי שיכול לממן). טיפולים נעימים, לאור ירח, ועם נרות ואולי גם איזה סומבררו – באמת צריך להוסיף עוד משהו על זה?
איפה: לוס קאבוס. מקסיקו. איך להגיע.

אין תמונה
סומבררו, קורונה וטיפולים נעימים בחדר הפרטי. לאס ונטנס אל פראיסו בלוס קאבוס

>> גם אתם רוצים להיות רומנטיים? תעשו לנו לייק ושתפו את החברים שלכם
>> אתרי הסקי הרומנטיים באירופה