ביקיני, מלון בהרים
לא, לא קר לך. המלון החדש על פסגת הר אלברוס | צילום: instagram.com\amid0
הרפתקנים? מצאנו לכם אתגר חדש שיפתח לכם את השנה. המשימה כוללת טיפוס על אחת הפסגות הגבוהות בעולם, אך בסופה, הקושי יומתק בלינה במלון מפנק, ממש על ראש ההר המושלג. הנה לכם סיבה ממשית להגיע לרוסיה הקפואה - ולא, אנחנו לא מדברים על אוליפיאדת החורף שתיערך בה בפברואר.

גבוה מאוד על פסגת הר אלברוס, הממוקם בהרי הקווקז המערביים, תמצאו את LEAPrus 3912 Hotel - מלון ייחודי שרק נפתח בספטמבר האחרון וכבר זוכה להיות המלון הכי ידידותי לסביבה ששוכן במקום הגבוה בעולם. בית המלון הייחודי ממוקם בצד הדרומי של ההר, בגובה של 3,912 מטר,  וכן, ניחשתם נכון - בדיוק מכאן שאוב שמו.

הפסגה המערבית של הר אלברוס מתנשאת לגובה 5,642 מטר ונחשבת לפסגת ההר הגבוה ביותר באירופה, ואילו הפסגה המזרחית שלו מגיעה לגובה של 5,621 מטר. העובדה שניתן לעלות עם רכבל עד לגובה של 3,750 מטר הופכת את ההר למרכזי למטפסי הרים רבים - גם כאלה שאינם מקצוענים, היות ואין כמעט צורך בידע טכני כדי להעפיל לפסגתו.

בוקר, מלון בהרים
שמש חורפית. מאוד חורפית | צילום: instagram.com\nastyabogomolova
שלג, מלון בהרים
ממוקם בגובה 3,912 מטר, על אחת הפסגות הגבוהות בעולם | צילום: telegraph.co.uk
חדר האוכל, מלון בהרים
לאכול מול הנוף | צילום: architectism.comמשרד האדריכלים האיטלקי LEAPfactory הוא שעומד שמאחורי יצירת המופת הזאת, ועובדיו עיצבו את המלון כך שיהיו חסכוניים באנרגיה עד כמה שניתן. המלון, שאספקת האנרגיה שלו נובעת ממערכת היברידית עצמאית עם מי שלג המסוננים לשירותי תברואה, מורכב מ-4 מבנים טרומיים שהובאו למקום במסוק, והם מכילים יחד 46 מיטות לאורחים, אזור מגורים משותף, מסעדה ומטבח. אך מעל הכל, מה שבטוח לא חסר באתר האירוח הייחודי הזה זה נוף עוצר נשימה לפסגות המושלגות. נו, כבר הזמנתם כרטיס?

לילה, מלון בהרים
מגיעים למקום באמצעות רכבל | צילום: telegraph.co.uk
שמש, מלון בהרים
מלון ידידותי לסביבה | צילום: telegraph.co.uk
מיטות, מלון בהרים
46 מיטות במלון. חוויה
>> צפו: סיור מיוחד במלון הקטן בעולם