מלון הג'מבו (צילום: dailymail.co.uk)
נוף לקוקפיט. הסוויטה בג'מבו הוסטל | צילום: dailymail.co.uk
האם תהיתם פעם מה קורה עם כל המטוסים שיוצאים משימוש? האם כולם נזרקים במגרש גרוטאות, בו הם נאלצים לוותר על כל החלקים הישנים שלהם? ככל הנראה זה סופם העגום של הכלים העצומים הללו. אבל מטוס אחד בר מזל זכה לעתיד מזהיר יותר, כשהפך לאכסניה מגניבה בשדה תעופה ליד שטוקהולם, המציעה לינה קצת אחרת - למי שכמובן לא סובל מפחד טיסות. הכירו את הג'מבו הוסטל.

אוסקר דיווס (Oscar Divs), איש עסקים שוודי, קנה מטוס בואינג מדגם 747 שיצא משירות בשנת 2006 והפך אותו לאכסניה קבועה בשדה התעופה ארלנדה שבשוודיה. המטוס, שנבנה בשנת 1976, הופעל על ידי Transjet, חברת תעופה שבדית שפשטה את הרגל בשנת 2002.

מבחוץ, מלון הג'מבו (צילום: dailymail.co.uk)
לא לבעלי פחד טיסה. המלון מבחוץ | צילום: dailymail.co.uk

"בשנת 2006 תכננתי להרחיב את עסקי האכסניה שלי, כששמעתי על המטוס שעומד למכירה", אומר דיווס. "מאז, במשך זמן רב ביקשתי להקים את העסק בארלנדה ולא היססתי לרגע כאשר ניתנה לי ההזדמנות להקים את האכסניה". איש העסקים נאלץ לעקור ממקומם את 450 המושבים של המטוס בדרך להפיכתו לאכסנייה לכל דבר.


נוסעים מתמידים ודאי לא ימצאו את המלון כמרגש במיוחד, למעשה רחוק מזה, אבל חובבי טיסה בהחלט יקפצו על ההזדמנות ללון באחד מ-27 החדרים של ההוסטל הייחודי. מי מהם שיתארח בסוויטה המפוארת של תא הטייס, ייהנה מנוף פנורמי לשדה התעופה ארלנדה, ליד שטוקהולם, שוודיה. המטוס המקורקע משמש גם לכנסים ופתוח 24 שעות ביממה עבור אורחים שיכולים גם לבוא ולבקר .

חדר אוכל, מטוס הג'מבו (צילום: dailymail.co.uk)
בטוח לא אוכל של מטוסים. חדר האוכל | צילום: dailymail.co.uk

חדר, מלון הגמבו (צילום: dailymail.co.uk)
אין כיסי אוויר. חדר במלון הג'מבו | צילום: dailymail.co.uk


המחירים בג'מבו הוסטל נעים בין 50 אירו למעונות משותפים, ל-200 אירו ללילה בסוויטת תא הטייס. מחירי החדרים מתחילים מ-50 אירו ללילה וכוללים חדר רחצה צמוד, טלוויזיה עם מסך שטוח ואינטרנט אלחוטי זמין.

 

(מקור)

>> חזון אחרית הימים: מלונות העתיד כבר כאן