1 האנוי (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

האנוי, עיר הבירה, היא כמו כוסברה – או שאתה משתגע עליה או שאתה לא סובל אותה. היא מפוצצת באופנועים וטוסטוסים, סואנת עד כדי שאי אפשר לזוז ומכילה לא מעט זבל. אבל זה בדיוק הקסם שלה והביקור שלנו בה היה בלתי נשכח.

2 הא לונג ביי (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

משמעות השם "הא לונג ביי" (Hạ Long Bay) היא "המקום בו הדרקון ירד למים". ואכן, המפרץ עוצר הנשימה הזה נראה כמו דרקון ענק שמתחבא מתחת למים ורק הגוף שלו צץ פה ושם בצורה של סלעים ענקיים מרהיבים.

3 הא לונג ביי (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

הרבה תיירים מבקרים רק לילה אחד במפרץ הזה, שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. אנחנו התפרענו עם קרוז של שני לילות והתחרטנו שלא נשארנו עוד.

4 נין בין (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

וייטנאם היא מדינה של ירוק ושל מים. מי שאוהב צמחייה טרופית ומאגרי מים מעוררי קנאה ימצא כמה כאלה מרהיבים בעיירה המטריפה נין בין (Ninh Bình).

5 אוטובוס - נין בין (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

באותה העיירה החליטו לקחת את האוטובוסים הישנים, לשדרג אותם ולהפוך אותם לברים סואנים עבור התיירים. יש שם אפילו אוטובוס ייעודי לקריוקי.

6 נין בין (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

רק 500 מדרגות תלולות לפסגה ואתם עומדים בראש Hang Múa, אחת התצפיות היפות בווייטנאם, שכוללת נוף לפגודה ולנהר המרשים שמאחור.

7 נין בין (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

בסירה קטנה בשמורת טראנג אן (Tràng An) זכינו לראות כמה מהפגודות הכי יפות שיש שממוקמות ממש בלב המים.

8 ביץ' דונג פגודה (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

ביץ' דונג פגודה (bich dong pagoda) הוא שם קצת מצחיק לאחד המקומות הכי יפים שביקרנו בהם בטיול. אל תוותרו על ההזדמנות לצפות בשילוב המנצח בין פראיות ירוקה למסורת הבודהיסטית.

9 סאפה (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

יש אנשים ברי מזל, כאלה שמגיעים לכל יעד בעולם בדיוק בעונה הכי מושלמת. לצערנו הגענו לסאפה (Sa Pa), העיר הווייטנאמית עם נוף טרסות האורז המפורסם, בימים ממש מעוננים. זו התמונה הכי טובה שהצלחנו לצלם בלי שענן חצוף נכנס לנו לפריים.

10 סאפה (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

זכינו לבקר בכפר של מקומיים שהזמינו את אותנו לביתם – בין אם לכוס תה ובין אם ללינה. ככה נראה אחד הבתים האלה מבפנים.

11 הוי אן לנטרן (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

הגענו להוי אן (Hội An), עיירת החייטים המטריפה, בדיוק ביום של פסטיבל המנורות ולכן הנהר היה מוצף בסירות קטנות מקושטות במנורות צבעוניות.

12 הוי אן (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

בין אם זה רק דאווין שעושים לתיירים או רגע אותנטי מסעיר, לראות את הוויטנאמים דגים זו חוויה מרגשת

13 קורונה - הו צ'י מין סיטי (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

העיר המתקדמת יותר במדינה, שישראלים רבים קראו לה "התל אביב של וייטנאם", היא הו צ'י מין סיטי (Ho Chi Minh City). השתעשענו לגלות שהמקומיים לא לקחו סיכונים והגנו גם על הבובות מפני הקורונה.

14 קפה ויאטנמי - הו צ'י מין סיטי (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

אוהבים את הקפה שלכם מתוק? קפה וייטנאמי הוא אחד הטעמים שחובה לנסות כשמגיעים למדינה הזו. הוא נוצר בצורה ייחודית, מוגש עם חלב מרוכז ואסור לכם להחמיץ אותו.

15 דואר - הו צ'י מין סיטי (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

אי אפשר לטייל בווייטנאם בלי ללמוד קצת על ההיסטוריה שלה. סייגון הייתה פעם בירת דרום וייטנאם ומקום מושבם המרכזי של האמריקאים בזמן המלחמה. עוד לפני כן היא הייתה תחת כיבוש צרפתי, שהעניק לה את בניין הדואר המשגע הזה.

16 דלתא של המקונג (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

בדרום וייטנאם קיים עולם מקביל בו במקום רחובות סואנים תמצאו נהר סואן ועליו מאות סירות שמשתמשות בו כמו בכביש מהיר. המקום הזה נקרא הדלתא של המקונג.

17 דלתא של המקונג - אננס (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

המקומיים קמים בכל בוקר לבחור את המצרכים שלהם בשוק הצף, שכולל סירות שמציעות קפה, ירקות, ממתקים או פירות טריים.

18 דלתא של המקונג בודהה (צילום: יעל שגב)
צילום: יעל שגב

אי אפשר לטייל בווייטנאם בלי להיתקל בכמה פסלי בודהה ענקיים שלא יצאו לכם מהזיכרון. זה אחד מהם, שממוקם ב-Vinh trang Pagoda שבדרום המדינה.