ירושלים היא ללא ספק אחד המקומות האהובים עליי מכיוון שגדלתי כאן. אני אוהבת את הנופים והמעיינות ומרגישה כאן בבית, יותר מכל מקום אחר בארץ. האווירה הנעימה, הנופים היפים ושלל המעיינות מעניקים לעיר ולאזור אווירה של חו"ל.

בדיוק עכשיו, כשהגבלות הקורונה מאחורינו והמעלות מתחילות לעלות, זה הזמן להגיע לכאן ולשכשך באחד מחמשת המעיינות המומלצים באזור. בואו נצא לדרך:

עין לימון

בוויז: 'מעיין עין לימון'. המסלול למעיין הוא קליל ואורך כ- 5 דקות הליכה ממקום החניה. מעיין מקסים וצלול שאפשר להגיע אליו בכל השנה.

 

עין לימון (צילום: גל יעקב)
צילום: גל יעקב
עין לימון (צילום: גל יעקב)
צילום: גל יעקב

עין קובי

להכניס לוויז: 'עין קובי' וללכת 2 דקות מהמקום שבו החנינו את הרכב. עין קובי הוא מעיין שכבה, בעבר המטרה שלו הייתה לאגור מים לשתייה וחקלאות וכעת ניתן להיכנס לנקבה, רק אל תשכחו להביא פנסים. אפשר להגיע כל השנה. 

 

עין קובי (צילום: גל יעקב)
צילום: גל יעקב

עין כיסלון

שמים בוויז: 'עין כיסלון', חונים בצד הכביש (395) או ביער הקדושים והולכים כ-10 דקות למעיין. הבריכה מוצלת רוב שעות היום בזכות עץ תאנה שנמצאת תחתיו, עין כיסלון מעיין קטן ורומנטי. ניתן להגיע כל השנה.

 

עין כיסלון (צילום: גל יעקב)
צילום: גל יעקב

עין טייסים

שמים בוויז: 'עין טייסם', נוסעים כ-15 דקות בדרך עפר (רכבים נמוכים בזהירות) ומגיעים לחנייה ממנה הולכים בסימון שבילים ירוק עד למעיין. המעיין צלול ומקסים, ונמצא תחת עצים שמספקים צל בכל האיזור של המעיין. יש גם חניון לילה קרוב למעיין שניתן לישון בו לילה לפני.

עין טייסים (צילום: גל יעקב)
צילום: גל יעקב
 
עין טייסים (צילום: גל יעקב)
צילום: גל יעקב

ליפתא

שמים בוויז: 'ליפתא'. ישנה ירידה של כמה דקות מהחנייה עד למעיין, קחו בחשבון שלאחר מכן צריך לטפס את העלייה (לא קשה מידי). ליפתא הוא כפר נטוש בכניסה לירושלים ונמצא בשמורת הטבע מי נפתוח. יש נקבה ממש יפה במעיין ומומלץ להביא פנסים.

 

ליפתא (צילום: גל יעקב)
צילום: גל יעקב

ליפתא (צילום: גל יעקב)
צילום: גל יעקב

>> לעוד המלצות ותמונות של גל יעקב היכנסו לעמוד האינסטגרם שלה

הכתבה הוכנה בסיוע MAGNUS שמשכירה מכשיר לוויני גם לטיולים בארץ>>