מה היה קורה אילו לא היו לנו מילים? אולי היינו נוגעים אחד בשני יותר, אבל לא היינו יכולים "להרחיב", "לפרט", "לשתף" ובטח שלא לחשוב. כמה כיף שברחבי העולם מתנגנות להן שפות שונות, כשכולן מעידות משהו על העם המשתמש בהן.

שאלנו את המומחים שלנו מה לדעתם השפה היפה בעולם, אבל אחרי שכל אחד מהם בחן את השאלה לעומק על-פי פרמטרים שונים, התברר ששפה אחת בלטה מעל כולן. אם אתם חושבים אחרת, אתם מוזמנים לטקבק לנו.

ספרדית

אי שם מהמדינה האירופאית התפתחה לה שפה סקסית שמתגלגלת ומתנגנת על הלשון, השפה שאיתה גילו את אמריקה, איתה מחזרים המאהבים, ולניגוניה רוקדים את הפלמנקו. אנחנו מדברים על הספרדית- או קסטיאנו כפי שנקראת בפי המקומיים. השפה שהתחילה בחצי האי האיברי והתגלגלה במרוצת השנים אל דרום ומרכז אמריקה, כיום נחשבת לשפה הרביעית המדוברת בעולם, והיא שגורה בפיהם של קרוב ל-420 מיליון בני אדם.
השירים והריקודים בין סיאסטה לפיאסטה ללא ספק משקפים את החום והסקסיות שהספרדית משדרת.
(אופיר שורקין, חברת MEDRAFT)


השירים והריקודים בין סיאסטה לפיאסטה: שאקירה שרה ספרדית לוהטת

ספרדית בקצב קובני

השפה היפה בעולם היא הספרדית המדוברת בקובה. השפה הספרדית המתנגנת במדינה זו, עולה ויורדת לטונים גבוהים ונמוכים כמו שיר בקצב הסון הקובני - בניגוד לספרדית המתכתית של ספרד, ארץ המולדת. כאן חבר המקצב הקובני אפריקני לרומנטיות הבכיינית, ויחד הם יצרו שפה שבאופן כמעט טבעי הפכה לשירה. לא פלא שבקובה נולדו הגואנטנמרה, יחד עם שירי הסון, הסלסה, הבולרו וכל השאר.
(רונן רז, אקו טיולי שטח)


קצב הסון הקובני: שיר מתוך הסרט "בואנה ויסטה סושיאל קלאב"

פורטוגזית

הפורטוגזית היא שפה מוסיקלית, הגורמת לכל שומעיה לרקד ולשיר לקול צליליה. מיד כשאני שומע פורטוגזית אני נמצא במסיבת חוף בקופה קפאנה, בין עשרות נשים וגברים רוקדים, לצלילי כלי נגינה מן הטבע. הספונטאניות של השפה היא האופי הספונטאני והיצרי של האנשים.
(אבי בלום, איילה גאוגרפית)


שפה ספונטאנית: פורטוגזית בסגנון המוסיקאלי המקומי "בוסה נובה"

איטלקית וצרפתית

לדעתי התואר הזה חייב להתחלק בין שתי שפות- איטלקית וצרפתית. האיטלקית היא שפה יצרית, ציורית ומעוררת חשק לאוכל, למוסיקה ולאומנות. הצרפתית מעוררת געגוע לרומנטיקה הפריזאית הקלאסית, ולערב נעים בשדרות העיר. יש שיאמרו שהשפות האלה גם משלימות זו את זו, מאחר והאיטלקית היא שפת החיזור והצרפתית היא שפת הרומנטיקה.
(גלעד ברובינסקי, דיזנהאוז)


רומנטיקה פריזאית קלאסית: סרג' גינסבורג וג'יין ברקין בדואט צרפתי

איטלקית

השפה היפה ביותר בעולם היא האיטלקית- לא סתם היא נחשבת לשפת האהבה. מצד אחד יש בה את הדינאמיות התוססת והמעוררת, עם תיבול ים תיכוני קל שאנחנו, הישראלים, מאוד אוהבים, ומצד שני היא יכולה להיות עדינה, איטית ורכה. אין ספק שרק האיטלקים יכולים לריב זה עם זה ברחוב ולגרום למריבתם להישמע חמה ומתנגנת.
האיטלקית היא שפת הסרנאדות הרומנטיות, שפת האמנות, האופרה, ושירי הגונדולות בוונציה. היא נחשבת לשפתה הקלאסית של האמנות והתרבות, ואולי משום כך היא מזוהה עם המון יופי וחן.  
(איציק פנסו, רשת פלאנטו)

ושוב, איטלקית

שפה זורמת ומתנגנת יפה מאוד - כל משפט שיוצא מהפה נשמע כמו שירה, השפה מתגלגלת על הלשון וערבה לאוזן. בלי שום ספק שפה שקל להתאהב בה.
(רועי גליץ, חברת פוטוטבע)


שפת האמנות והתרבות: פאולו קונטה שר באיטלקית

>> אחת ולתמיד: מהי המדינה הסקסית בעולם?