אין ספק שלשבת ליד החלון זה הפינוק הקטן של כל אחד מאיתנו במהלך הטיסה. למרות שרוב הזמן לא קורה שום דבר, אנחנו יכולים לבהות שעות בעננים שחולפים להם בחוץ. ולמרות כל זה, אנחנו יכולים להתערב איתכם שבכל הפעמים הרבות שבהיתם החוצה, אף פעם לא שמתם לב למדבקה קטנה בצורת משולש שנמצאת מעל החלון שליד הכנף. אל תדאגו, מעכשיו לא תפספסו אותה.

למדבקה המזערית הזו יש חשיבות עצומה שיכולה אפילו, לא עלינו, להציל לכם את החיים. מיקום המדבקה הזו מציין למעשה את החלון ממנו רואים את כנף המטוס בצורה הטובה ביותר, כך, שאם הטייס חושב שיש איזו בעיה (נגיד בלוחות האלה שנפתחים ונסגרים מדי פעם, או באחד המנועים), הוא יוכל לצאת מתא הטייס ולהגיע במהירות לצפות בתפקוד הכנף בצורה הטובה ביותר. 

A post shared by Heather Browne (@h3tttty) on


"המדבקה הזאת מסמנת את מה שנקרא 'המושב של וילים שטנר' (קפטן הספינה ב'מסע בין כוכבים')", מסביר מהנדס האווירודינמיקה לי בלטין. "זה החלון עם התצפית הנקייה ביותר לכנף, ממנו אתה יכול לבצע את הבדיקה החזותית הטובה ביותר עבור המטוס. נגיד, אם הצטבר עליו קרח או כל דבר אחר". 

אז איך זה יכול להיות שלא ראיתם אף פעם טייס שקם להסתכל מהחלון הזה? הסיבה היא שעם הטכנולוגיה של היום, את רוב התקלות ניתן לגלות על ידי מחשב מבלי לקום באמת מהכיסא. הסיבה שהמדבקה הזו עדיין קיימת היא כי במטוסים, שהוא כלי תחבורה מאוד יקר, משתדלים לא לעשות שינויים וזה אחד מהדברים שפשוט נשמרו עם השנים.

סיבה נוספת שלא ראיתם אף פעם טייס שרץ החוצה בבהלה להסתכל דרך החלון, היא שהיות וזה משהו שיכול לגרום לפאניקה, הוא לרוב יבקש מהדיילת להציץ באלגנטיות ולדווח לו אחר כך אם ראתה דברים חשודים. כך למשל, לפני הנחיתה הדיילים תמיד יסתכלו החוצה לראות שאין שום בעיה בולטת לעין. 

אתם מוזמנים לחפש את המדבקות הללו החל מהטיסה הבאה שלכם, ואם במקרה אתם מאלה שאוהבים לצלם את הכנפיים של המטוס ולעלות לאינסטגרם, עכשיו אתם יודעים גם מה הנקודה הכי טובה לתמונה הזו. מהיום גם ככל הנראה שפחות תתבאסו אם תקבלו את המושב שליד הכנף. בכל זאת, מדובר באחד המקומות הכי חשובים במטוס ואולי העירנות שלכם תוכל למנוע אסון. 

(מקור)

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש