אתר התיירות Big Travel 7, שמספק מדריכים ליעדים שונים בעולם, בחר לאחרונה את 50 האיים הטובים בעולם לשנת 2019. את הרשימה גיבשו בעזרת סקרים של גולשים, על ידי מומחים וחוויות עבר מהמקומות השונים.

מחפשים לאן לטוס? הכנסו למדריך היעדים של mako

כך, בעשירייה הראשונה ניתן למצוא איים מוכרים כמו בורה בורה (מקום 10), ברבדוס (מקום 8), סומארוי, נורבגיה (מקום 4) ופלאוון, פיליפינים (מקום 2). אך מעל כל אלה, היעד המסקרן ביותר ברשימה הזו, זה היעד שהגיע במקום הראשון - האי פלאטיי (Flatey) באיסלנד.

View this post on Instagram

A post shared by Segodnya UA (@segodnya_ua) on

"פלאטיי הוא אחד מהאיים הסובבים את איסלנד", נכתב במגזין. "באי ישנם בתים ישנים ומטופחים הפזורים ברחבי האי הקטן, אך רק שתי משפחות גרות כאן בפועל בתקופת החורף. בצורה מקסימה, המקום מרגיש כמו סט שנלקח מתוך סרט ובאמת צילמו בו לא מעט. השלווה באי הזה מיוחדת במינה ונראה כאילו הזמן כאן נותר דומם".

גודלו של האי הקטן הוא כ-2 ק"מ אורך וקילומטר וחצי רוחב. למרות גודלו הקטן הוא נחשב לצפוף ביותר מבין האיים של במפרץ Breiðafjord, היות והוא היחיד שמיושב מביניהם. בקיץ מגיעים אליו דייגים ואנשי מסחר, אך בחורף כאמור, כולם עוזבים ורק שתי משפחות, עם שישה אנשים, נשארות כאן.

כעשרת אלפים תיירים מגיעים לאי בעזרת מעבורת בתקופת השיא, כשהאטרקציה המרכזית כאן היא לתצפת על הפאפינים - עוף ייחודי לאזור. כמו כן, בגלל שהאי מרוחק, ניתן לראות בו בצורה טובה את אורות הצפון. בנוסף, האי מתהדר בכנסייה מרכזית שניתן לבקר בה. אם גם אתם רוצים להגיע, כדאי שתדעו שמקום יש רק מלון אחד -Hotel Flatey.

View this post on Instagram

A post shared by Bragi Þór Jósefsson (@bragithor_photo) on

View this post on Instagram

A post shared by Dol De Bie (@doldebie) on

View this post on Instagram

A post shared by Morten Aagaard (@morten_aagaard99) on

View this post on Instagram

A post shared by Pajaro Films & Trips✈️ (@pajarofilms) on

View this post on Instagram

A post shared by maggie (@maggiepresing) on