הקיץ מגיע ואיתו גם החופשות בחול, אבל במקום להסתמך רק על סוכן הנסיעות, טכנולוגיות חדשות תוצרת הארץ מבטיחות להוזיל לנו את הטיסות במאות אחוזים.

מאז הוכרז על "השמיים הפתוחים", מספר השחקנים בשוק גדל, ויש מי שיודע לנצל את זה: בשונה מאתרים שלרוב מציעים לנו חבילות הלוך ושוב עם אותה החברה, הטכנולוגיה של אתר smartair מצליבה את הטיסה הטובה ביותר הלוך והטובה ביותר חזור, גם אם מדובר בחברות שונות, מה שאמור להוריד את המחיר משמעותית. "היום אתה יכול להוזיל עד 50% בכרטיס הטיסה אם תטוס בחברה אחת ותחזור באחרת", מסביר ארז בוזו בעלים ויזם של אתר smartair.co.il

אישה במטוס, יושבת בכסא ליד החלון (צילום: tulcarion, Istock)
זה מה שנקרא שמים פתוחים: לטוס עם חברה אחת ולחזור עם אחרת | צילום: tulcarion, Istock

הסטארטאפ Fairfly מנסה לחסוך במחיר הטיסה אחרי שכבר הזמנו. מזינים את נתוני הכרטיס באפליקציה, וברגע שנמצא כרטיס זול יותר מזה שהזמנתם לאותה הטיסה, האפליקציה מעדכנת אתכם ומחשבת כמה תוכלו לחסוך אפילו עם תשלמו דמי הביטול.

וכמו במחירי הטיסות, כך גם בבתי המלון; הסטראטאפ הישראלי roomsninja מנסה לחסוך לנו באותו האופן, גם אם מדובר בחדר המלון שהזמנו. הטכנולוגיה תעדכן אתכם ברגע שמחיר החדר שהזמנתם ירד באופן קיצוני, ותאפשר לכם לעשות את אותה הזמנה בדיוק לאותו המלון במחיר נמוך בהרבה. השירות הזה יהיה זמין בעוד מספר שבועות. "אנחנו דואגים להשיג עבורך את המחיר הטוב ביותר למרות דמי הביטול", אומר דוד קרובינר מייסד roomsninja.

רגע לפני שאתם חוזרים למשרד של סוכן הניסיעות, קחו בחשבון את הטגנולוגיות האלו, תוצרת הארץ, ואולי תוכלו לחסוך הרבה מאוד כסף בחופשת הקיץ שלהם.