רגע לפני שאתם אורזים את המשפחה ויוצאים לחופשת הקיץ, כדאי שתכירו כמה אתרים ואפליקציות שיכולים לחסוך לכם מאות דולרים בכל חופשה: החל משלב בחירת הטיסה, דרך הזמנת חדר המלון ועד אפילו קופונים ושוברי הנחות.

עוד ב-mako חופש:

רווקה על ספינת האהבה: מסע ים תיכוני מאי לעיר 
המקומות שרז מאירמן הכי אוהב בעולם

לפרק את החבילה: smartair

אתר Smartair.co.il מבטיח לפרק את מונופול חבילות הטיסה, מה שמאפשר לכם לטוס בכיוון אחד עם חברה אחת ולחזור עם חברה אחרת. כמה השילוב הזה באמת משפיע על הכיס שלנו? ארז בוסו, מנכ"ל החברה, התארח בתכנית "הבוקר של קשת" והבטיח שמדובר במהפכה של ממש: "מדיניות השמיים הפתוחים הביאה לפה חברות רבות מחו"ל שהפכו את ישראל ליעד אטרקטיבי, ריבוי החברות הביא לריבוי האופציות ומהיום אפשר לטוס עם חברה אחת ולחזור עם אחרת ולחסוך הרבה כסף".

ואם כל השיחה הזאת עשתה לכם חשק, הגיע הזמן לבדוק כמה זה חוסך לנו באמת. ומסתבר שלא מעט כסף, לפי בוסו: "טיסה לפריז עלתה בשנה שעברה כ-650 דולר, השנה כרטיס ממוצע עומד על 450 דולר, זאת תוצאה של הרבה יותר חברות תעופה שמתחרות ביניהן, היום מפרקים חבילות. הדבר הנכון לעשות הוא לפרק, לבנות לעצמי את החופשה שהכי נוחה לי".

לשלם פחות: KeyRing

אם גם אתם נוטים לאסוף כרטיסי מועדונים וקופונים בכל מקום שאתם מגיעים אליו, אבל לא בהכרח נוטים לקחת אותם אתכם לחופשה או מחוץ למלון, ודאי תשמחו לקרוא על האפליקציה הבאה שיכולה לחסוך לכם הרבה כסף.

האפליקציה מסוגלת לשמור בתוכה את כל הפרטים הרלוונטיים לגבי כרטיסי חבר שונים, קופונים והנחות שאספתם במהלך החופשה, ולמעשה מייתרת את הצורך להביא אותם אתכם. היא אף מסוגלת לאתר מקומות רלוונטיים שמכבדים את הכרטיסים הללו בקרבתכם, ולהודיע לכם על כך, ובנוסף להתריע בפניכם על מקומות קרובים שאולי כדאי לכם לבקש בהם כרטיסים כאלו.

keyring
לאסוף כרטיסי מועדונים וקופונים

לחסוף גם בבית המלון: roomsninja

זוכרים שדיברנו על "פירוק החבילה"? אז איך אפשר לפסוח על האלמנט הכל כך חשוב - חדר המלון. האתר roomsninja הולך לחסוך לכם אחרי שכבר שילמתם, ולמעשה להתריע בפניכם כאשר ירדו המחירים של החדר אותו הזמנתם.

איך זה עובד?  אחרי שכבר הזמנתם חדר, אתם מזינים באתר את כל הפרטים (כולל אישור ההזמנה שקיבלתם מהמלון), הנינג'ה של האתר תסרוק את הרשת עד ליום שבו אתם אמורים לצאת לחופשה. אם ימצא דיל משתלם יותר עבור ההזמנה שלכם, אותה נינג'ה תדאג לבטל את ההזמנה ולהזמין לכם מחדש. האמת? די משתלם.

 >>לא בטוחים לאן בא לכם לטוס? אולי מדריך היעדים יתן לכם כיוון