פרובינסטאון 4 (צילום: קרן בר לב)
ברוכים הבאים לפרובינסטאון. מישהו רוצה לראות לוויתן? | צילום: קרן בר לב

ההחלטה לנסוע לפרובינסטאון (Provincetown) נפלה עוד בארץ, כשחיפשתי המלצות למקומות מעניינים בקרבת בוסטון בפורומים למטיילים. פרובינסטאון, כך הובטח לי, היא העיר התוססת ביותר בקייפ קוד, בה ניתן לצפות בלווייתנים ובאמריקנים חטובים בלבוש מזערי. נשמע מבטיח, חשבתי לעצמי.

פרובינסטאון (צילום: קרן בר לב)
בדרך לפרובינסטאון. ניקח צ'אנס וננחש שיש שם חוף | צילום: קרן בר לב

אחרי יום ארוך של שיטוטים רגליים בבוסטון המרשימה-אך-משמימה למדי, יצאנו בוואן השכור שלנו – חבורת חברים מהארץ שחצתה בכמה ימים את הדרך מסירקיוז הצפונית ועד לניו-יורק – כדי ללטוש עיניים בכמה חטובים כאלה. קצת פחות משלוש שעות נסיעה מהעיר, חלפנו על פני שלט שאמר "ברוכים הבאים לפרובינסטאון". כולם בסביבה היו עדיין לבושים לגמרי, אבל סירה שנסעה לפנינו על הכביש אישרה כי אנחנו אכן בדרך לעיירת הקיט, שבה אפשר לראות לוויתנים לא הרחק מהחוף.

כשנכנסנו לפרובינסטאון, הבנו מהר מאוד מדוע מתנקזים לכאן כל אותם אמריקנים חטובים, שמשום מה נעדרו מהעיירות והאתרים האחרים שבהם ביקרנו בארה"ב.

פרובינסטאון 2 (צילום: קרן בר לב)
הרחוב הראשי. לא, זה לא מצעד הגאווה בירושלים | צילום: קרן בר לב

ברוכים הבאים לפרובינסטאון! עיירת הקיט הגאה ביותר בחוף המזרחי, מן שלוחה של סן פרנסיסקו כאן בקייפ קוד. אם אתם חובבי לוויתנים, לובסטרים, טופי ושידורים חוזרים של "וויל וגרייס", זה המקום בשבילכם.

מזג אוויר מושלם קידם את פנינו, עם בריזה מהמזח הענק שעליו שוכנת פרובינסטאון. העיירה היתה שוקקת מבקרים ומשפחות, וכל האכסניות תלו שלטים שאמרו "אין חדרים פנויים". חבל, היינו שמחים ללון במקום שנראה כל כך עליז ומסביר פנים.

פרובינסטאון 3 (צילום: קרן בר לב)
הנוף מהמזח. גורם לך לשכוח שנסעת שלוש שעות | צילום: קרן בר לב

פרובינסטאון היא אולי עיירה אמריקנית גיי פרנדלית, אבל היא עדיין עיירה אמריקנית – מה שאומר דוכני מזון מהיר בכל מקום (מה זה לעזאזל בצק מטוגן? אף אחד לא שמע כאן על ניתוחי מעקפים?), מסעדות של פירות ים וכמובן חנויות ממתקים, שמוכרות טופי ממי-ים. יאם!

פרובינסטאון 6 (צילום: קרן בר לב)
טופי מי-ים. יש אפילו בטעם שוקולד | צילום: קרן בר לב
פרובינסטאון 5 (צילום: קרן בר לב)
תינוק אמריקני מתוודע לטעמים המקומיים. ככה זה מתחיל | צילום: קרן בר לב

ואם כבר דיברנו על סן-פרנסיסקו, בפרובינסטאון יש מודעות גדולה מאוד לסביבה ולבעלי החיים. כל עוד בעלי החיים הם לא לובסטרים, כמובן.

פרובינסטאון 7 (צילום: קרן בר לב)
חנות ירוקה. על השקית כתוב "אני יותר ירוק ממך, ביץ'!" | צילום: קרן בר לב

את דאגתם לסביבה ולאקולוגיה מפגינים האמריקנים בדרך הטובה ביותר שהם מכירים – בקניית דברים. אפשר לתרום לכלבים, או לקנות שקית קניות רב פעמית, העיקר שכולם ידעו שאתם הכי ירוקים בעיר.

פרובינסטאון 8 (צילום: קרן בר לב)
מיזם להצלת חיות. כלב מי שלא תורם | צילום: קרן בר לב

גם אם הסביבה לא ממש מעניינת את הישבן החטוב שלכם, תמיד אפשר לקנות מזכרות וחפצי אמנות הזויים בחנות הגדולה, שממוקמת בתוך בית עץ אופייני. אחרי הכל, איך תחזרו הביתה בלי מתנה כמו מנורה בצורת לובסטר?

פרובינסטאון 9 (צילום: קרן בר לב)
"אימא, אבא, יש לי משהו לספר לכם. קניתי לכם מנורת לובסטר" | צילום: קרן בר לב

אמריקנים לא רואים בחיוב אנשים זרים שמצלמים את הילדים שלהם, אבל במקרה הזה הייתי חייבת לחרוג מן הכלל. שתי נערות, כנראה בנות 14-15, מפגינות סולידריות משפחתית ותומכות בדוד הגיי שלהן. ומתנגדות למלחמת ויאטנם, ככל הנראה.

פרובינסטאון 15 (צילום: קרן בר לב)
נערות מקומיות. עשו אהבה, ותורידו בשעווה, שיואו | צילום: קרן בר לב

אנחנו בילינו בפרובינסטאון רק יום אחד, אבל לאלה שנשארים בה גם ללון היא מציעה בידור מקומי משובח. למשל, מופע דראג של סוזן בויל! האמת, זה נראה יותר טוב מהדבר האמיתי.

פרובינסטאון 10 (צילום: קרן בר לב)
מופעי דראג. אז סוזן בויל האמיתית היא אישה, כן? | צילום: קרן בר לב

אחת האטרקציות הקולינאריות הידועות של האזור היא הפאדג' – ובמיוחד זה שמערבב בין חמאת בוטנים לשוקולד. השילוב בין המתוק למלוח עומד בבסיס הצלחות ענק כמו "סניקרס", "ריסס" ובמבה נוגט. גם אם אכלתם מספיק טופי ובצק מטוגן, אתם חייבים לקנות קוביית פאדג' רכה, שנעטפת עבורכם בנייר שעווה ונארזת בשקית נייר פשוטה. תאמינו לנו, יותר מקובייה אחת לא תצליחו לאכול.

פרובינסטאון 12 (צילום: קרן בר לב)
חנות הפאדג'. הכינו את האינסולין | צילום: קרן בר לב
פרובינסטאון 11 (צילום: קרן בר לב)
אני רוצה כזה וכזה וכזה. חברת השפע מבלבלת אותנו | צילום: קרן בר לב

ומה שווה נוף מדהים כזה, אם אי אפשר לשתות מולו איזו בירה קרה? בבר שבו מצאנו את עצמנו, הקוקטיילים החלשים-מדי הזכירו מאוד את הגברים בעיירה – נוטפים, גורמים לתחושת היי קלה, אבל בסופו של דבר משאירים אותך עם תחושה שנולדת למין הלא נכון.

פרובינסטאון 13 (צילום: קרן בר לב)
בר מול הים. או שזה לוויתן באופק, או ששתיתי מספיק | צילום: קרן בר לב

היום שבילינו בפרובינסטאון היה אחד הימים הרגועים, הנעימים והחווייתיים בטיול שלנו. היא לא היתה מסעירה כמו ניו-יורק או היסטורית כמו בוסטון, ואני די בטוחה שבפיצה שאכלנו בה לא היתה גבינה אמיתית, אבל היא הוכיחה לנו שאם אתה פרנדלי באמת, תמיד תמצא את עצמך מוקף באנשים שווים. לחיים!

פרובינסטאון 14 (צילום: קרן בר לב)
שותים לחיי פרובינסטאון. יש בכלל אלכוהול במוחיטו הזה? | צילום: קרן בר לב

>>> בלי ילדים, בלי ניידים: מה מציעים מלונות הספא בארץ?