אם אתם מחפשים הפסקה מאיטליה המסורתית, למה שלא תבקרו בעמק ואל ונטסטה בדרום טירול? ממוקם על יד הגבול של שוויץ ואוסטריה, העמק היפהפה כולל מסלולי רכיבה בהרים לאופניים, שבילי הליכה באלפים וכרמים מעולים. באזור תוכלו ליהנות מנופיו של הר אורטלס אשר נישא לגובה 3,905 מטרים, אולם האטרקציה התיירותית המרכזית בו היא מגדל קורון (Tower of Curon), מגדל פעמון שמציץ מבין מי נהר רסיה (Resia). המגדל הינו השריד האחרון של העיירה קורון שנעלמה מתחת למים לפני 60 שנה.

אגם רסיה גובה (צילום: bigmikephoto, Thinkstock)
האטרקציה הייחודית נוצרה באופן מלאכותי על ידי הצפת העמק | צילום: bigmikephoto, Thinkstock

האטרקציה הייחודית נוצרה באופן מלאכותי על ידי הצפת העמק על מנת לאחד בין הנהרות קורון ורסיה. למרות ש-150 תושבי הכפר התנגדו למהלך של חברת החשמל בשנת 1950, הם אולצו לעבור ובתיהם, הכנסיות ושטחי החקלאות שלהם נהרסו, פרט למגדל הפעמון שנותר עומד בתור שריד היסטורי לעיירה.

אגם רסיה שלג (צילום: Franky_P, Thinkstock)
בחורף תוכלו ללכת על מי הנהר הקפואים לעבר המגדל | צילום: Franky_P, Thinkstock

מאז, לא מעט עבודות שימור נעשו על המגדל על מנת להגן עליו. בשנת 2009 גובה מי הנהר הונמכו כדי לתקן סדקים בקירות המגדל שנגרמו כתוצאה מהקפור בחורף. עלות עבודות השימור כולל עבודות על גג המגדל עלו בזמנו 130 אלף אירו (606,411 שקל).

עוד ב-mako חופש:

מפרץ האהבה: ביקרנו ברוח ים במכמורת
שלג בחינם: מקומות שאתם חייבים לבקר בהם עכשיו
כמה יעלה לכם בילוי בחרמון?

בחורף תוכלו ללכת על המים לעבר המגדל

כיום, מבקרים יוכלו לרכוב על אופניים או לטייל בשביל ההרים היפהפה אשר מוביל לנהר ונקרא Lago di Resia או בפי תושבי דרום טירול דוברי הגרמנית, Reschensee. בקיץ, הנהר כולל לא מעט פעילויות לתיירים ביניהם שיט וגלישת רוח, ואילו בחורף, ניתן להלך על מי הנהר הקפואים לעבר המגדל. למרות שפעמוני המגדל הוסרו בשנת 1950, על פי המסורת המקומית, אנשים עדיין יכולים לשמוע את הפעמונים כשהאגם קפוא. כך שאין ספק שזהו מקום ששווה ביקור השנה.

אגם רסיה שלג כללי (צילום: Franky_P, Thinkstock)
לרכוב על אופניים או לטייל בשביל ההרים היפיפה המוביל לנהר | צילום: Franky_P, Thinkstock

ואם תהיתם איך מגיעים, תוכלו לקחת טיסה לבולזאנו בדרום טירול או לנחות בורונה, איטליה או אינסברוק באוסטריה. הגעה ברכבות אפשרית לאזור ולא מצריכה חילוף רכבות כך שהזמן הממוצע ממינכן לבולזאנו הוא ארבע שעות. עם זאת, כדי להתנייד בצורה הפשוטה ביותר רצוי לשכור רכב. 

לראות את המוות בדרך לפסגה