הסכם השלום שאמור להיחתם היום (ג') עם איחוד האמירויות ובחריין, צפוי לפתוח לקהל הישראלי שתי מדינות מדהימות ומיוחדות שכבר מעוררות סקרנות וציפייה. לא מעט סוכניות נסיעות כבר עובדות במרץ על חבילות תיירות שיוצעו למכירה ברגע נוכל לטוס. 

כך למשל, קבוצת אמסלם תיירות ונופש הקימה מחלקה מיוחדת שתטפל בטיולים לאיחוד האמירויות. אתמול נחתו בדובאי בטיסה ישירה מתל-אביב, מטוס פרטי שחכרה אמסלם להטסת משלחת של אנשי עסקים ישראלים לאיחוד האמירויות על מנת לחתום על שיתופי פעולה תיירותיים ועסקיים.

מגדלי איתיחאד, אבו דאבי (צילום: Zhukov Oleg, shutterstock)
חבילות הנופש כבר מוכנות. אבו-דאבי | צילום: Zhukov Oleg, shutterstock

במשלחת הזו נמצא גם אורי סירקיס, מנכ"ל ישראייר, שכבר הודיעה על הכוונה להפעיל טיסות לדובאי ולאבו-דאבי במחירים שיחלו ב-299 דולר ומחיר חבילה במלון 5 כוכבים ל-4 לילות יעלה החל מ-650 דולר לאדם. החברה כבר הגישה בקשה להיות מוביל נקוב בטיסות לדובאי וכעת ממתינה להסכם החתימה על מנת להתחיל לשווק טיסות וחבילות נופש. 

המדריך המלא לטיול באיחוד האמירויות

המדריך המלא לטיול בבחריין


טיול בשלושה יעדים חדשים

הבאזז הגדול סביב שלושת היעדים החדשים במפרץ הפרסי - דובאי ואבו-דאבי (באיחוד האמירויות) ובחריין, הוביל לכך שאחת האפשרויות המסקרנות לטיול היא כזו המשלבת ביקור בכל המקומות הללו. יהודה זפרני, מנהל תחום התיירות במועדון הוט צרכנות, כבר הכריז על טיול חדש בשוק הישראלי שיכנס כנראה לטיולי המכרז של המועדון ב 2021.

"בעקבות חתימה על 2 הסכמי שלום עם איחוד האמירויות ובחריין, על פי הערכות, בשנה הבאה צפויים כרבע מיליון ישראלים לטוס אל יעדים חדשים אלו במטרה ליהנות מיעדים שעד לפני כמה חודשים רק יכולנו לחלום עליהם", אומר זפרני.

על פי זפרני, טיול המשלב את כל היעדים יראה בערך כך: תחילה, טיסה ישירה של כשלוש שעות מתל אביב לעיר הבירה של בחריין, מנאמה, לשלושה לילות שהייה בעיר, אשר במסגרתה יוכלו המטיילים ליהנות מקסמו של החלק העתיק שבעיר, שלפי עדויות ארכיאולוגיות הייתה יישוב תוסס בתקופה של מלפני 3,000 שנה לפנה"ס. אתרי החובה בעיר הינם: מצודת בחריין, המוזיאון הלאומי של בחריין, המסגד הגדול, פארק המים והשעשועים.

מנאמה (צילום: Yousif Al Saif, shutterstock)
מתחילים במנאמה, בחריין | צילום: Yousif Al Saif, shutterstock

לאחר שלושה לילות נמשיך לאבו-דאבי בה נשהה בין יומיים לשלושה. מדובר על טיסה ישירה ממנאמה שתערוך כשעה אחת בלבד. באבו-דאבי חובה לבקר בארמון האמירויות ומסגד שייח זייאד. בנוסף מומלץ לבקר בסניפיהם המזרח תיכוניים של המוזיאונים המפורסמים בעולם דוגמת, גוגנהיים והלובר.

מסגד שייח' זאיד, אבו דאבי (צילום: Elena Przhevalskaia, shutterstock)
ממשיכים לאבו-דאבי | צילום: Elena Przhevalskaia, shutterstock

מאבו דאבי, נשים פעמינו ונעלה לטיסה ישירה לדובאי בה ניתן ליהנות מעיר בסטנדרטים ויוקרה שמעטות הערים בעולם המשתוות לה. תוכלו לחזות בפלא איי הדקל המפורסמים, במגדל בורג' חאליפה, הקניון הענק שבעיר, אתר הסקי המקורה (בלב המדבר, כן?), המזרקות השונות הפרוסות בעיר ועוד. משם, לאחר כשמונה עד עשרה ימים, נחזור בטיסה ישירה לתל אביב.

Dubai-3 (צילום: מאי ויגאל רוזנטל)
מסיימים בדובאי | צילום: מאי ויגאל רוזנטל

הצצה לטיול של הישראלים שכבר הגיעו לדובאי ואבו-דאבי

לתכנית המוצעת ניתן להוסיף גם יום יומיים של טיולי ג'יפים מחוץ לערים הגדולות וליהנות מנוף מדברי ואטרקציות שונות בסביבה. העלות המוערכת לטיסות הישירות בין המדינות וטיסה פנימית בתוך איחוד האמירויות ושהייה במלונות מדרגה ראשונה (ארוחת בוקר כלולה במחיר), עם מדריך ישראלי ומלווה מקומי, העברות ואוטובוס לכל אורך ימי הטיול, כולל כניסות לאתרים, היא בסביבות ה-1,900 דולר.

גם גלי רזניק, מנהלת מחלקת איחוד האמירויות בקבוצת אמסלם תיירות ונופש מציינת שהם עובדים על חבילות המשלבות את כל שלושת היעדים בחופשה אחת. רזניק טוענת שישימו דגש על טיולי קונספט למגוון רחב של לקוחות וגילאים, כולל התייחסות ומענה לגיל השלישי.

"אמסלם עובדת על טיולי קונספט שיושקו בקרוב", אומרת רזניק. "שווקים: שוק הזהב, שוק התבלינים ושוק הבשמים. טיולים מודרכים אדריכליים, סיורים קולינריים וגם דגש גם על טיולי יזמות".

המדריך המלא לטיול באיחוד האמירויות

המדריך המלא לטיול בבחריין