לפני כחודש שלושה מקרי מוות, שאין ביניהם לכאורה קשר, הצליחו להסעיר את האיים הקריביים. שלושת מקרי המוות אירעו לתיירים שהתארחו בריזורט המפורסם Bahia Principe Hotels & Resorts בטווח של חמישה ימים בלבד. בעוד שבמלון הכחישו כל קשר בין המקרים, בתקשורת המקומית דיווחו על כך שהסיבה למותה של אחת מהקורבנות היא שתיית משקה מסתורי מהמיני-בר. כעת נחשפות עדויות חדשות שעשויות לחזק את ההשערה הזו.

טרייסי ג'רום ג'סטר ג'וניור, תושב ג'ורג'יה שבארצות הברית, נפטר בחודש מרץ השנה במהלך חופשה משפחתית ברפובליקה הדומיניקנית. ג'סטר החל לסבול מקשיי נשימה ופונה לבית החולים לאחר שאחותו הזעיקה אמבולנס. אמו, מלודי סיפרה בראיון: "הוא פשוט נפל על הברכיים והחל לירוק דם". לדבריה, הוא סיפר לה ששתה משקה תוסס כלשהו, שטעמו "היה מוזר". 

Bahia Principe Hotels & Resorts
Bahia Principe Hotels & Resorts | צילום: Viktor_LA, shutterstock

משרד החוץ האמריקאי אישר את דבר מותו של ג'סטר ומסר: "אנו מביעים את תנחומינו בפני בני המשפחה על אובדנם. מתוך כבוד משפחה, לא נמסור עוד מידע". ג'סטר הוא האזרח האמריקאי ה-13 בסך הכל שמוצא את מותו ברפובליקה הדומיניקנית בתוך שנה.

ג'סטר סבל ממחלת הזאבת (לופוס), מחלה אוטואימונית מורכבת שבה המערכת החיסונית משתבשת ופועלת כנגד הגוף, ולא ברור אם סיבת מותו קשורה לכך. אין שום הוכחות לכך שמותו קשור למותם של יתר התיירים באיים, אולם בהחלט ייתכן שמדובר ביותר מסתם צירוף מקרים מזעזע.