התפרצות הקורונה בימים האחרונים בפוקט, היעד התיירותי הנחשק בתאילנד שבו החל ניסוי של הסרת ההגבלות לכניסת תיירים מחוסנים מחו"ל, מאיימת על המיזם השאפתני ועשויה להוביל שוב לסגר באי. מדינות נוספות בעולם שמשוועות לתיירים בוחנות עכשיו בדאגה את ההתפתחויות האחרונות שם. ההתפרצות מגיעה לאחר שהתיירים מישראל היו הראשונים להגיע ליעד שנותר סגור במהלך חודש המגפה.

באי הנופש דיווחו על 125 מקרים חדשים של קורונה במהלך השבוע שעבר - מספר גבוה מהסף המוגדר על ידי הממשלה של 90 מקרים שבועיים, דבר שעלול להוביל להשעיה זמנית של התוכנית. בתגובה, הרשויות המקומיות סגרו בתי ספר ציבוריים ומרכזי קניות ואסרו על התקהלויות של יותר מ -100 אנשים מיום שלישי כדי למנוע את התפשטות הנגיף.

גורמים רשמיים אמרו כי רוב המקרים החדשים היו בקרב תושבים מקומיים, וכל המגעים בסיכון גבוה באי בודדו כדי למנוע התפשטות נוספת. רק 26 מבקרים מחוסנים מתוך למעלה מ- 11,800 נמצאו חיוביים לנגיף מאז הושק הניסוי בפוקט ב-1 ביולי.

התפרצות הקורונה בפוקט משקפת את המצב במקומות אחרים בתאילנד ובאזור של דרום מזרח אסיה, שם הרשויות מתקשות להכיל את התפשטות שמונעת על ידי גרסת הדלתא המדבקת יותר. כל נסיגה בניסוי התיירותי בפוקט תפגע בתכנית של תאילנד להרחיב את המודל לאיים נוספים ואתרי חוף כדי להציל את ענף התיירות החיוני שלה.

"אנו נכנסים למצב הידוק ומצמצמים את הפעילות המקומית באי, אך יש לנו כמה מפסקים לפני שתושעה התוכנית לפתיחה מחדש", אמרה תאנת טנטיפיריאקי, נשיאת מועצת התיירות בפוקט. "עם הזינוק בהידבקויות, הדגש שלנו כרגע הוא להעריך את המצב מיום ליום ושבוע לשבוע".