גם בשנת 2024 עולם התעופה לא מפסיק לרתק אותנו ולספק מידע מעניין, לרבות עבודת הדיילים. כך למשל, גילינו למה הדיילים אומרים לנו שלום בעלייה למטוס (חוץ מהעובדה שהם נחמדים), איך להגדיל את הסיכוי לקבל שדרוג ואיפה הם ישנים בטיסות ארוכות.

> 25 שאלות לא חשובות אבל ממש מעניינות על דיילים וטיסות

לאחרונה, גולש באתר REDDIT, המאפשר לשאול ולהשיב בצורה אנונימית, שאל "מה הם הסודות הכי מטרידים שהנוסעים צריכים לדעת"? ובין שלל תשובות שניתנו לשאלה שלו היתה אחת שתפסה אותנו במיוחד: "ניתן לפתוח את השירותים של המטוס מבחוץ בלחיצת כפתור פשוטה".

דיילת אחת ציינה שמתוך בטיחות בטיסה הדיילים והדיילות יכולים לפתוח ממש בקלות את תא השירותים. כך, אם מישהו מתבצר בשירותים מסיבה בטיחותית או כל דבר אחר, ניתן לפתוח לו את הדלת ולהגיע אליו בקלות. סיבה נוספת ויותר חשובה חשובה לאפשרות הזו, היא אם מישהו מהנוסעים נמצא בתא השירותים בזמן שיש מצב חירום בטיסה או שהוא מתחיל לסבול מבעיה רפואית.

שירותים במטוס (צילום: באדיבות ANA)
הדלת הנעולה נפתחת מבחוץ בלחיצת כפתור פשוטה | צילום: באדיבות ANA

אמנם המחשבה על כך שניתן לפתוח לכל אחד מהנוסעים באחד הרגעים הכי אינטימיים שלו היא מטרידה, הסיבה לכך היא הגיונית ומאוד חשובה. הדיילים כמובן יפתחו את הדלת רק במקרה שמחייב לעשות זאת מיידית. אם למשל נוסע מעשן בתא השירותים, דבר שניתן להריח בקלות, ימתינו שהוא יסיים וייפתח את הדלת בעצמו כדי לעצור אותו, אלא אם כן, כאמור, הוא מתבצר בתא במשך זמן רב.