אין-ספור מטיילים חושבים שהם פועלים באופן חיובי כשהם מסמנים את המזוודות שלהם כך שיהיה קל לזהות אותן במסוע באולם הנחיתה. בין אם מדובר בסרטים בולטים, תגים צבעוניים, מחזיקי מפתחות או מדבקות, רבים מאיתנו אוהבים לייפות את הכבודה שלנו כדי שנבחין בה במהירות, במיוחד כשכל המזוודות נראות כמעט אותו הדבר.

למרות שרובנו חושבים שאנחנו עושים את הבחירה החכמה, עובד בנמל התעופה של דבלין אמר לאתר החדשות RSVP Live שכדאי לנוסעים להימנע מהטעות הנפוצה הזו. ג'ון, סבל בנמל התעופה של הבירה האירית, אומר שסימן בולט על המזוודה יכול להוביל לבעיות בסריקה שעלולות לגרום לעיכובים ארוכים יותר.

מסוע מזוודות (צילום: T.W. van Urk, shutterstock)
הסרטים יכולים לגרום לעיכובים במסירה של המזוודה | צילום: T.W. van Urk, shutterstock

לפי ג'ון, הסרטים ושאר הסימנים יכולים לבלבל את הסורקים האוטומטיים, ובכך למעשה לשבש את הפעילות התקינה של מיון הכבודה. "אם לא ניתן לסרוק את המזוודה באופן אוטומטי, היא עלולה לעבור לבדיקה ידנית, מה שעלול לגרום לכך שהכבודה שלכם לא תגיע לטיסה". ג'ון גם ממליץ ​​לנוסעים ליישר את גלגלי המזוודה כדי שייגרם פחות נזק.

הסבל האירי גם מזהיר כי למרות שאנחנו עשויים לחשוב שסרט בהיר יגרום לתיק שלנו לבלוט לטובתנו, הוא יכול גם למשוך תשומת לב לא רצויה מאנשי האבטחה. כמו כן, הסורק עלול לטעות ולחשוב שהסרט הוא חפץ חשוד, מה שיוביל לחיפוש בתיק ועיכובים נוספים.

מהן החלופות לזיהוי המזוודה שלך?

מזוודה בצבע חזק היא דרך מצוינת לגרום לכבודה שלכם לבלוט מבלי לגרום לבעיות סריקה. כמו כן, תגי איתור אלקטרוניים תוכננו במיוחד לזיהוי קל ולא ישבשו את תהליך הסריקה. אך למי שעדיין מעוניין לקשט את המזוודה שלו, מדבקות או עיטורים אחרים על המעטפת הקשה של המזוודה הם אופציה טובה, כל עוד הם לא בולטים יותר מדי או לא מפריעים למדבקות האבטחה.