הם נעימים ורכים למגע, מזכרת טובה וקלה לאריזה ובעיקר "תמורה" צנועה עבור התשלום לחופשה - אחרת איך תסבירו את העובדה שמגבות וחלוקים של בתי מלון הם הפריטים הכי מבוקשים על ידי מבקרים? כל כך מבוקשים, שעל פי דיווח של אתר ה-Telegraph מדובר בפריטים הנגנבים ביותר מאתרי נופש.

ובכן, לא עוד: מלונות רבים החליטו לשים סוף לתופעה ולמגרה באמצעות מנגנון מיוחד שיכול להתחקות אחרי תנועת המצעים והמגבות. 

מישהו עוקב אחריך

כדי לגרום למבקרים לחשוב פעמיים לפני שהם אורזים בטעות או במכוון את אחד ממוצרי הטקסטיל, אלפי מלונות ברחבי ארצות הברית הטמיעו במצעים ובמגבות שלהם מכשיר מעקב זעיר - בגודל של סוכריית אם אנ' אם -המתחקה אחרי תנועתם. המכשיר מעדכן את עובדי המלון לגבי מיקומם המדויק של החלוקים, המגבות והמצעים ברחבי המלון.

השירות החדשני נקרא "Linen Technology Tracking", והוא מספק את כלי המעקב לכ-2,000 מלונות ברחבי ארצות הברית. המטרה הראשונה של החברה היתה לאפשר למלונות לעקוב אחרי תנועת המצעים והמגבות בתוך רחבי המלון, אבל מהר מאוד התגלה כי ניתן לעקוב אחרי אורחים שחשבו שיוכלו לקחת איתם הביתה מזכרות. "מלון אחד משתמש בשבבים כדי לעקוב אחרי תנועת המצעים במעליות", סיפר מנכ"ל החברה המספקת את השירות ל- Huffington Post. "בכל פעם שהמגבות עוברות דרך אזור המעליות, צוות משק הבית של המלון מקבל התראה. במלון אחר שולחים השבבים אותות לאנטנה בכניסה למלון וביציאה ומיידעים את עובדי המלון".

מלונות שמשתמשים במכשירי המעקב יודעים בדיוק כמה מגבות ומצעים נעלמים מדי חודש. ללא קשר לגניבות, במלון פעיל נאלצים להיפרד מ-10-20 אחוזים של מצעים בשל שחיקתם. שני אחוזים נוספים, על פי ההערכות, נגנבים.