הם לא מדברים על זה ונמנעים מחשיפת המקרים הקשים, אבל סוכני נסיעות בישראל מפסידים מדי שנה מיליוני שקלים בגלל התנהגות הנוסעים שרכשו דרכם חבילות נופש, שלא לדבר על הפגיעה במוניטין. המציאות עולה לעיתים על כל דימיון כשהישראלי המכוער מנסה לחסוך בכסף, ומקרים כמו וויסקי ושתן במקום דלק ברכב השכור ובישול פסטה וביצים בקומקום החשמלי הם רק קומץ מהדוגמאות. "הנזק שגורמים לנו הלקוחות יכול להגיע למאות אלפים עד מיליוני שקלים בשנה. יש ספקים, בתי מלון וחברות נופש שלא מוכנים לעבוד איתנו בגלל נזקים שגרמו להם נוסעים ישראלים", טוענת סוכנת נסיעות ותיקה מדרום הארץ.

להזמין חברים לאורגיה פרועה במלון זה באמת עניין שלכם, אבל להשאיר מיטה שבורה ווילונות קרועים ולברוח, זה כבר לא לעניין בכלל. לדברי סוכן נסיעות ישראלי יש מאות תקריות כאלה בשנה, שמרבית הסוכנים מעדיפים להשתיק כדי לא לפגוע בתדמית שלהם ובהזמנות. כפועל יוצא מכך, חלק מהסוכנים פשוט עושים סלקציה בבחירת הלקוחות ומוותרים על אלה שנראים להם בעייתיים. "אני מעדיפה לעבוד עם נוסעים איכותיים שיעשו לי ולמדינה שם טוב, מאשר על כמות גדולה של נוסעים שתשאיר אותי בלי פרנסה ועם חורים גדולים בכיסים", מספרת מנהלת משרד תיירות בארץ.

אישה ישנה במלון (צילום: RusN, Thinkstock)
"אני בורר היום כל נוסע ונוסע, לא רוצה בושות ופדיחות" | צילום: RusN, Thinkstock

סוכן נסיעות אחר מספר כי ויתר מזמן על ועדי עובדים בגלל נזקים שגרמו להם נוסעים שהשתייכו למפעלים וחברות. "אני בורר היום כל נוסע ונוסע, לא רוצה בושות ופדיחות. מעדיף להרוויח פחות אבל לא להסתבך בשטויות שנוסעים עושים לי. בגלל כמה נוסעים בעייתים הפסדתי ספק חשוב בצפון איטליה וזה גרם לי לנזק עתידי של מאות אלפי שקלים".

נשמע לכם הזוי? מטורף? כנראה שאתם צריכים לקרוא כדי להאמין. קבלו את 10 המקרים הכי קשים של הישראלי המכוער ב-2014.

1. הולנד: ויסקי ושתן במקום דלק

זוג ישראלים נסע לירח דבש בהולנד ובבלגיה. הם שכרו אוטו בשדה התעופה 'סחיפול' ועל פי הסכם ההשכרה שחתמו עליו, הם היו אמורים להחזיר את מיכל הדלק מלא. בדרכם לשדה התעופה כדי להחזיר את הרכב, הם מילאו את מיכל הדלק בוויסקי מעורבב בשתן. הרכב הוחזר לחברת ההשכרה והזוג חזר לישראל מבלי לחשוף את מעלליו.

הסוכנת: "קיבלתי טלפון מחברת ההשכרה שאני עובדת איתה ונאמר לי שנגרם נזק חמור לאוטו. הייתי בהלם. מדובר באיש עסקים מבוסס שרצה לחסוך כמה עשרות אירו. מאז חברת ההשכרה לא מוכנה לעבוד איתי וזה אובדן הכנסה גדול".

גבר משתין (צילום: Rohit Seth, Thinkstock)
לערבב ויסקי ושתן ולמלא את המיכל | צילום: Rohit Seth, Thinkstock

עוד ב-mako חופש:

לוהטות: סוויטות עם בריכות מחוממות
גן עדן זה כאן: חוף סודי שאתם חייבים להכיר
הערים הכי מתוירות של 2014

2. איטליה: הרס של קומקומים חשמליים

שני זוגות בשנות ה-60 לחייהם יצאו לחופשה בת 10 ימים בצפון איטליה. כשהגיעו לבית המלון באחת הערים החליטו לחסוך בעלויות של ארוחת ערב במסעדה. בכל אחד מחדרי המלון היה קומקום חשמלי בלבד, אך זה לא מנע מהחסכנים לבשל ביצים ופסטה. בתוך הקומקום החשמלי. כתוצאה מכך יצאו שני הקומקומים, בשני החדרים, מכלל שימוש. הזוגות מיהרו לטשטש את הראיות, אבל קליפות הביצים ושאריות הפסטה הסגירו אותם. יומיים לאחר מכן, סוכן הנסיעות שהטיס אותם קיבל טלפון בהול.

הסוכן: "מדובר באנשים אינטליגנטים שעשו עלי רושם טוב. האחרונים שתאמין שיעשו דבר כזה. הסוכן ומנהלת המלון היו עצבניים מאוד, צעקו עלי וטענו שהישראליים הם ברבריים. הלקוחות ניסו להכחיש, אבל בסופו של דבר הנזק נגרם ויותר אני לא עובד עם המלון הזה וחבל. הכי גרוע זה שהנוסעים לא ראו במעשיהם שום דבר רע".

3. אוסטריה: וילונות קרועים ושמיכות מחוררות בבדלי סיגריות

שני חברים נסעו לחופשה בת שבוע באוסטריה. הם חילקו את זמנם בין וינה לזלצבורג. באחד מבתי המלון הם עישנו סיגריות בחדר, ובגלל שלא מצאו מאפרה החליטו לכבות אותן על השמיכות והווילונות. הנזק נאמד בכמה מאות אירו. הסוכנת: "הם כמובן הכחישו שכיבו סיגריות על הווילונות והשמיכות ואני נאלצתי לשלם את הנזק מכיסי כדי להרגיע את הרוחות, אבל מאז התקרית, היחסים עם הנהלת בית המלון, שנחשב למרכזי וטוב, התקררו".

4. רומא: זרקו שמיכות ומצעים לפח הזבל

זוג שנסע לירח דבש באיטליה שילם עבור חבילה שכלל עשרה ימים ברומא ובצפון איטליה. כאשר הגיעו למלון שברומא, התלוננו בני הזוג שהשמיכות לא נקיות ולא נעימות וכי הן עוקצות אותם. עובד במלון החליף את השמיכות והמצעים שוב ושוב. ביום העזיבה החליט הזוג לנקום, זרק את את השמיכות והמצעים לפח ונעלם.

סוכנת הנסיעות: "קיבלתי טלפון עצבני במיוחד ממנהלת המלון שדרשה פיצוי עבור השמיכות והמצעים. התקשרתי לבני הזוג והם טענו, שהשמיכות היו מלוכלכות וכי הם התקשו לישון ולעשות אהבה בשל כך. התדמית של התייר הישראלי גם ככה איומה, אבל במקרה הזה נגרם לי נזק. אלה בדיוק המקרים שבהם מי שמשלם את המחיר הם הסוכנים, שהפכו לשק אגרוף".

חדר במלון (צילום: M, Thinkstock)
המצעים לפח וחסל | צילום: M, Thinkstock

5. צרפת: הרסו את המיני בר

בני משפחה שיצאו לחופשה בפריז, שילמו עבור חבילת נופש שכללה טיסה ושני חדרים במלון שלושה כוכבים במרכז פריז למשך חמישה ימים. הם רוקנו את המיני בר שבחדר המלון והעמיסו אותו בגבינות, ירקות ופירות שרכשו. כעבור יומיים - מדחס המקרר נפגע והמקרר החל לפלוט מים ויצא מכלל השימוש. בני המשפחה לא דיווחו על כך ושלושה ימים לאחר שעזבו את המלון סוכן הנסיעות קיבל טלפון מהספק הצרפתי שזעם על התנהגות בני המשפחה.

הסוכן: "זה ממש לא נעים לקבל הערות וצעקות מספק שאני עובד איתו כ-15 שנה. במשך כחצי שנה הוא סירב לעבוד איתי, בגלל המקרה. מה עוד, שהמשפחה טענה שלא קלקלה את המיני בר. שילמתי מכיסי עבור מיני בר חדש כדי לא להרוס את היחסים עם הספק הזה, שהיה חשוב לי מאוד".

6. גרמניה: ילדים ישראלים קיללו וירקו על גרמנים

קבוצה של כמה משפחות ישראליות נסעה לטיולי כוכב באירופה. במהלך הטיול ביקרו באתרי טבע באוסטריה וחזרו למלון בגרמניה. בעת ששהו במלון, החלו כמה מהילדים הישראלים להתגרות בילדי משפחה גרמנית שהתארחה במקום. הם כינו אותם בכינויי גנאי וירקו לעברם ורק לאחר התערבות של קציני הביטחון הסתיימה התקרית בכך שהילדים הישראליים אולצו לחזור לחדריהם. סוכן הנסיעות: "קיבלתי מסר ממנהלת המלון שהיא לא רוצה יותר ישראלים אצלה".

7. בלגיה: הזמין נערת ליווי למלון ולא שילם לה

צעיר ישראלי בשנות העשרים לחייו החליט לצאת לטיול בן שבועיים על ציר בלגיה-הולנד-גרמניה. באחת הערים בבלגיה הוא יצא לבלות בפאב והכיר צעירה שהזדהתה כנערת ליווי. היא הסכימה להתלוות לחדרו במלון תמורת תשלום של כמה מאות אירו ולבלות איתו את הלילה. אלא שבבוקר, הצעיר סירב לשלם את הכסף והחלה מהומה במקום. לאחר דין ודברים והתערבות של גורם במלון - הצעיר שילם מחצית מהסכום ונדרש לעזוב מיד את המלון. הסוכנת: "זה היה סיפור הזוי. הנוסע טען שהצעירה טמנה לו מלכודת ושלא ידע שהיא נערת ליווי, אבל את בעל המלון זה לא עניין. הנזק נעשה ולצערי, המלון הזה לא עובד איתי בשנה האחרונה".

זנות אילוסטרציה (צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL)
הזמין למלון נערת ליווי וסירב לשלם לה | צילום: Chung Sung-Jun, GettyImages IL

8. תאילנד: מיטה שבורה ווילונות קרועים לאחר האורגיה

כמה צעירים ישראליים הזמינו חדרים בבית מלון באחד האיים בתאילנד. לאחר בילוי סוער במועדון מקומי, החבר'ה הישראליים הביאו לחדריהם במלון כמה צעירות מקומיות וערכו אורגיה סוערת שגרמה לנזקים באחד החדרים: המיטה נשברה, הריהוט נפגע והווילונות נקרעו. למחרת עזבו הישראלים ובעלי המלון התקשרו בבהילות לסוכן הנסיעות שדרכו בוצעה ההזמנה וביקשו לאתר הישראלים כדי ישלמו עבור הנזקים שהשאירו אחריהם. הסוכן הצליח במאמצים רבים לאתר אותם והם נאלצו לשלם עבור חלק מהנזקים שגרמו, כדי להימנע מאי נעימות ומתלונה במשטרה.

9. איטליה: הילדים קשקשו על קירות הווילה

משפחה ישראלית שכרה וילה ליד אגם גארדה באיטליה לשבוע ימים. את העסקה הם סגרו מול סוכן נסיעות שמתמחה בטיולים לאיטליה. משהסתיים הנופש, השאירה המשפחה את המפתח במקום שנקבע מראש ועזבה את המקום. בעל הווילה שהגיע לבדוק את הנכס שלו הזדעזע לראות קירות מקושקשים והרבה זבל בחדרים, כולל טיטולים מלוכלכים. בעל הווילה, שמשכיר שנים רבות וילות למטיילים ישראלים באזור, שיגר את התמונות לסוכן הנסיעות הישראלי. הסוכן יצר קשר עם המשפחה, אך ראו זה פלא - במקרה הזה המשפחה התנצלה עמוקות, הסבירה כי היו חייבים לעזוב את הווילה במהירות ושילמה פיצוי של מאות אירו אל הנזק שנגרם.

הסוכן: "בעל הווילה כעס מאוד, אך למזלי הפיצוי עזר להפחית את הנזקים שלי כסוכן נסיעות. היום הוא מסכים לעבוד עם ישראלים, רק אם הם יחתמו על שטר ביטחון ויפקידו צ'ק או מזומן, למקרה שיגרמו נזקים לווילה".

הרס ביחידת נופש באיטליה (צילום: מתוך דף הפייסבוק)
כולל קשקושים על הקירות. הרס ביחידת נופש באיטליה | צילום: מתוך דף הפייסבוק

10. קפריסין: נערים ריססו כתובות בחדרי המלון ושברו אסלה

כמה צעירים לפני גיוס החליטו לחגוג את סיום לימודיהם בטיול באיי נאפה. הם שכרו שני חדרים, התהוללו במסיבות ויום לפני העזיבה הגיעו למלון שתויים. אחד מהם שבר את האסלה וריסס גרפיטי על קירות המלון. החבורה עזבה את המלון בשעות הבוקר המוקדמות, כמה שעות לאחר מכן גילה המנהל את הנזקים שהשאירו הצעירים והתקשר בבהילות לסוכן הנסיעות הישראלי. הסוכן: "מנהל המלון לא רוצה לשמוע יותר על ישראלים. לא צעירים ולא מבוגרים. הנזק שנגרם לי נאמד בעשרות אלפי אירו בשנה".

אסלה שבורה (צילום: thinkstock / אימג'בנק)
אסלה שבורה וגרפיטי על קירות המלון | צילום: thinkstock / אימג'בנק