עוד כ-20 שעות אמורה להמריא הטיסה הראשונה של ישראייר לדובאי. כ-170 נוסעים רשומים על טיסה מספר 663 שמשובצת להמראה בשעה 10:00 מתל-אביב ב-1.12; אלא שנכון לעכשיו, פחות מיממה לפני ההמראה, הטיסה לא תוכל להמריא. הסיבה: עד כה החברות הישראליות לא קיבלו אישור רשמי לטוס בשמי סעודיה.

גורמים במשרד ראש הממשלה ובמשרד התחבורה אומרים כי "הנושא בטיפול", אלא שהזמן לא עוצר, והרכבת האווירית של החברות הישראליות מתל אביב לדובאי, שישראייר מהווה את יריית הפתיחה שלה, לא תוכל לפעול כמתוכנן. גורם אחר אמר כי "מתנהלים מגעים", וכי "ההסכם המקצועי מוכן וחתום, והוא ממתין לאישור של הרשויות בסעודיה". 

באתר ישראייר עלה עדכון לנוסעים: "כפי שפורסם באמצעי התקשורת, אנו חווים קשיים נקודתיים באישור הטיסות מעל סעודיה בדרך אל דובאי. האירוע מטופל בתשומת-לב על-ידי הגורמים הבכירים ביותר. אנו אופטימיים באשר למועד סיום המשבר וממליצים לכם לעקוב אחר העדכונים באתר". 

מבלי לקבל היתר לטוס מעל סעודיה, משך הטיסה יוארך משמעותית: משלוש שעות לכיוון לכשבע שעות, ואם לא די בכך, החברות ככל הידוע גם לא קיבלו עדיין היתר לנחות בנמל התעופה בדובאי על-ידי רשויות התעופה באיחוד האמירויות כל עוד לא התקבל האישור לטוס מעל סעודיה.

מהשבוע הבא אמורות לפעול כ-60 טיסות בקו תל אביב-דובאי. פליי דובאי, חברת הלואו קוסט של דובאי, כבר חנכה את הקו כשהיא טסה במסלול המקוצר לישראל וממנה. ישראייר, ארקיע ואל על מכרו עד כה אלפי כרטיסים בקווים לדובאי שאמורים לצאת לדרך עוד לפני שנכנס לתוקף הפטור ההדדי מוויזות תייר. החברות אמורות למלא עבור הנוסעים אישור כניסה דיגיטלי מול הרשויות באיחוד האמירויות עד לכניסת הפטור מוויזות לתוקף. אישור זה על החברות להעביר בטווח של 48 שעות לפני הטיסה, כך שאי-אפשר לצרף נוסעים ספונטניים לטיסות כל עוד הפטור מוויזות לא בתוקף.

בסוף השבוע האחרון קבוצה של אנשי עסקים מישראל לא הורשתה לעלות על טיסת פליי דובאי מתל אביב, משום שהאישור לא הוסדר במועד.