נוסעים שנחתו ביומיים האחרונים ממדינות שונות, קיבלו הודעות ממשרד הבריאות לפיה הם פטורים מבידוד - לאחר שיקבלו את תוצאות בדיקת ה-PCR שעשו לאחר הנחיתה.

משרד הבריאות עוד לא הודיע רשמית על סיום הבידוד לנוחתים המחוסנים, אולם ככל הנראה מערכות המידע כבר עודכנו ורבים כבר קיבלו הודעות.

הכתבה פורסמה במקור בגלובס

הנוסעים ממתינים לבשורה שצפויה להגיע השבוע, לפי דברים שאמר אמש (א') גם ראש הממשלה נפתלי בנט שהבטיח כי "השבוע" יוכרזו הקלות על מדיניות הכניסה והיציאה מישראל.

ייתכן שההכרזה על ההקלות תיעשה לפני הדיון שנקבע למחר (4.1) בבג"ץ במעמד שלושה שופטים. הדיון נקבע בעקבות עתירות שהוגשו נגד המדינה בטענה להגבלות על הנוחתים והממריאים המוגדרות כלא מידתיות. כך או כך, ההגבלות תקפות בשלב זה עד ה-5.1.

נזכיר כי ההגבלות כוללות איסור יציאה לרשימה של מדינות אדומות בכללן היעדים הפופולריים ביותר לנוסעים הישראלים דוגמת ארה"ב, איחוד האמירויות, צרפת, בריטניה ועוד. לצד זאת חלה חובת בידוד על כלל הנוחתים.

מחוסנים ולא מחוסנים נדרשים לשבעה ימי בידוד בשובם ממדינה אדומה (בכפוף לביצוע בדיקה ביום השביעי) ומחוסנים ששבים ממדינה כתומה נדרשים לשלושה ימי בידוד. כעת עם ביטול חובת הבידוד למחוסנים שנחשפו לחולה מאומת (לאחר ביצוע בדיקת קורונה) מתבקש כי גם לחוזרים מחו"ל שמבצעים שלוש בדיקות קורונה תבוטל חובה זו.

ממשרד הבריאות לא נמסרה תגובה.