המטוס החדש והמתקדם, איירבוס A321LR, שרכשה ארקיע מחברת איירבוס נחת הערב (ג') בארץ. מדובר בדגם החדש ביותר של חברת המטוסים האירופאית וארקיע היא הראשונה בעולם לקבל אותו והחברה הישראלית הראשונה שמשמשת כלקוח השקה אי פעם. השם שנבחר למטוס הוא של אהוד מנור ז"ל.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

כחלק מעסקת הרכישה, בקרוב צפוייה ארקיע לקבל עוד שני מטוסים מדגם זה, אלו יצטרפו לצי מטוסי הסילון מדגם אמבראייר ובעתיד תצטייד החברה במטוסי איירבס נוספים.

הדגם החדש עבר מספר שיפורים ביחס לקודמיו והוא מכיל יותר מושבים ובעל טווח טיסה גדול יותר של עד 7,400 ק"מ ו-8 שעות טיסה רצופה. בתוך כך, המטוס שסופק לארקיע יכיל 220 מושבים שכולם ברמה של מחלקת תיירים.

כמו כן, במטוסים החדשים יוצעו לנוסעים שרותי אינטרנט רציף וחיבור לרשת בתשלום במספר מסלולים. במטוסים החדשים מותקנת מערכת בידור חדישה המשדרת תכנים של חברת HOT למכשירים האישיים של הנוסע כך שאת תוכן הבידור המוצע בטיסה כל נוסע יוכל לראות בנייד האישי שלו.

המטוס החדש יטוסו למגוון יעדים, חלקם יעדים אליהם טסה כיום ארקיע כמו ברצלונה, אמסטרדם, פריז, דבלין, נורבגיה, דנמרק, לונדון איי יוון, ויעדים פנים ארציים וכן ליעדים חדשים ברחבי העולם כמו זנזיבר.

מנכ"ל קבוצת ארקיע ניר דגן: "מדובר בציון דרך משמעותי שיאפשר לארקיע להציע לנוסעיה טיסות ליעדים קיימים וחדשים במטוסים מודרניים שהם המילה האחרונה בטכנולוגיה בעולם התעופה כיום"