סיכומי השנה השונים מראים שהשמיים הפתוחים גרמו לכך ששנת 2017 הייתה שנת שיא בכמות הישראלים שטסו לחו"ל. מנתונים של חברת איסתא ניתן לראות גידול של 11 אחוזים לעמות שנת 2016. באיסתא מציינים שהגברת התחרות כחלק מהסכם השמיים הפתוחים מצד אחד ויוקר הנופש בארץ מצד שני, ביחד עם מחירי דלק נמוכים ושער דולר נמוך, הם הגורמים לגידול המשמעותי.

בחברת הדקה ה-90 מוסיפים ש-66 אחוזים מהישראלים היו בשנה החולפת בחו"ל, רובם בגילאי 18-34. כשליש מהנוסעים לחו"ל בחרו לעשות זאת עם חברת לואו קוסט ו-78 אחוזים טסו לתקופה קצרה של עד חמישה ימים.

ואחרי כל הנתונים הללו, איזה יעדים עניינו את הישראלים בפועל? אתר סמרטאייר מדווח שניו יורק הייתה היעד שהיראלים חיפשו הכי הרבה ברשת ואחריה בוקרשט, שהפכה ליעד הלואו קסט המועדף על הישראלים, עם טיסות זולות של וויז, מלונות ובילויים במחירים מאוד זולים. את החמישייה סוגרות אמסטרדם, לונדון וברלין. באתר הדקה -90 הוסיפו שבוקרשט הוא היעד שבפועל טסו אליו הכי הרבה ישראלים השנה ואחריה מתמקמות פראג אמסטרדם וברצלונה. לפי אתר איסתא, ורשה הוא היעד עם הגידול הכי משמעותי בכמות התיירים השנה.

פריז, שעד לפני שלוש שנים הייתה היעד המועדף על הישראלים, לא נכנסה כללל לעשירייה הראשונה. העובדה שהיא יקרה, שאין טיסות לואו קוסט שמגיעות אליה והפיגועים שפקדו אותה, דחקו אותה החוצה.

באתר הדקה ה-90 ציינו גם שבין הישראלים שבחרו לנפוש השנה בארץ (34 אחוזים), אילת מובילה את הרשימה בפער גדול, אחריה ים המלח ואת החמישייה סוגרות תל אביב, ירושלים וטבריה.

 

ומה צפוי לנו ב-2018? כרגע מסתמן שזו הולכת להיות השנה של אמסטרדם. אתר הדקה ה-90 מציין שכבר עכשיו אמסטרדם היא היעד המועדף על הישראלים שלא נרתעו ממזג האוויר ו-70 אחוזים מהם בחרו לטוס ליעד קר בחורף. בנוסף, נראה שהרבה ישראלים מתעניינים באמסטרדם גם להמשך השנה. בארץ אגב, ים המלח צפוי להתחזק ב-2018, בעקבות ההצהרה של שר התיירות על הקמת מלונות חדשים.

באתר סמרטאייר מוסיפים שבשנה הקרובה חברת ריינאייר תעשה ככל הנראה את מה שעשתה חברת וויז ב-2017 והיעדים שלה כמו רומא, באדן באדן ופאפוס יהפכו להיות מהיעדים הבולטים. כבר השנה רומא תפסה את המקום ה-6 ופאפוס זכורה בעיקר בגלל הטיסות בחיר המטורף - 19 דולרים הלוך חזור.

ואיזה יעדים כדאי שתתחילו לשנן? חברת אשת טורס חשפה את הטיסות החדשות שהיא הולכת להשיק בקרוב והם כוללים את קטריני השוכנת בצפון יוון – חופשת בטן גב עם סיורים למנזרים התלויים במטאורה ולסלוניקי. גם אודסה, לימסול, טנריף, אלבניה וסקוטלנד יתחדשו בטיסות חדשות ב-2018. בחברה צופים שגם מדגסקר באפריקה תחל לעלות בקרב הישראלים.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש