מאז שהגבול נפתח מחדש למעבר לפני כחודשיים, הישראלים שמגיעים לטייל בסיני לא מפסיקים להסתבך. כך, לפני כחודשיים נעצרו שלושה ישראלים, בשלושה אירועים שונים של סמים ותחמושת שהושארה בתיקים. הם נקנסו וגורשו מהמדינה.

כעת, מפרטים שהגיעו לידינו, מסתבר שישראלים נוספים נעצרו על מקרים דומים. ל', ישראלי כבן 50 ממרכז הארץ, הגיע לפני כמה ימים למעבר הגבול בצד המצרי בדרכו לחופשה בסיני. אנשי הביטחון המצרים שהפכו את התיק שלו גילו באחד התאים קליע של רובה m-16. הוא נלקח הצידה על ידי המאבטחים ונדרש לספק הסברים.

"אין לי מושג מאיפה הגיע הקליע", טען ל' בתמימות. "זה ממש לא שלי". התגובה של ל', כך מסתבר, הצילה אותו ממעצר, ממשפט וקנס. "העובדה ש-ל' לא לקח אחריות והכחיש כל קשר לקליע הצילה אותו ממעצר והסתבכות", הסביר גורם שהיה מעורה בפרטי הפרשה. "האחרים שנעצרו עם קליעים בתיקים ולקחו אחריות נעצרו, נשפטו וגורשו מסיני לשלוש עד חמש שנים".

בנוסף, לפני יומיים נעצרו שני ישראלים צעירים ממרכז הארץ על ידי מאבטחים מצריים, לאחר שבתיקים נמצאו סמים מסוג קנאביס ואבקת הידרו של מריחואנה שגודלה במעבדה ביתית. השלושה חשבו שיצליחו לעבור עם הסמים לתוך סיני.

"המצרים הופכים את התיקים של הישראלים. כל תא קטן כל דבר הם בודקים. לפעמים זה נועד כדי שישראלים ישלמו להם שוחד ולפעמים ככה סתם", הסביר גורם ישראלי.

השלושה הוחזקו במעצר, נשפטו בבית משפט בנואיבה לקנס של 8,000 לירות, גורשו ונאסרה עליהם הכניסה לסיני בחמש השנים הקרובות.

"הם יצאו בזול. נחלצו בעור שיניהם. לפני כעשרים שנה הם היו נשפטים לכמה חודשי מאסר בפועל. היה להם מזל גדול שזה נגמר בקנס וגירוש", ציין עו"ד גיא שילה מנהל קהילת 'אוהבי סיני' שסייע לישראלים רבים שהסתבכו לאורך השנים בסיני. "אני מציע להגיע לטייל בסיני בלי סמים ולבדוק את התיקים היטב לפני ההגעה למעבר הגבול כדי למנוע אי נעימויות".