תושב בית שמש בן 36 נעצר אתמול לאחר שהחל להשתולל במהלך טיסה מפולין לישראל לאחר שהוקרן בטיסה סרט לא צנוע לטעמו. אך נוסעת שהייתה על הטיסה מספרת כי ההשתוללות החלה עוד בבורדינג וגם מצד חבריו הנוספים לקבוצה. 

הנוסעת, נורית אליאש, סיפרה בתכנית הבוקר של קשת שלטיסה של אל על הגיעה קבוצת חרדים שטיסתם, שאמורה הייתה להיות יום קודם, בוטלה. חברי הקבוצה, שכללה מורים ותלמידים חרדים ופוזרה במטוס לפי מקום פנוי, החלה להתרעם על כך שאינם רוצים לשבת ליד נשים או ילדות, והם רוצים לשבת ביחד. 

אחרי שנוצר בלגן, דייל הגיע והצהיר כי אם הם לא יישבו הטיסה לא תמריא. לאחר מכן, אחד המורים מהקבוצה החרדית החל לסגור את כל מסכי הטלוויזיה הנשלפים שמעל המושבים, וכדי שלא ייפתחו שוב באופן אוטומטי הוא נעץ בהם קיסם וחיבל במנגנון ההפעלה שלהם. "לא היה חסר הרבה שתהיה שם תגרה" מספרת אליאש, אחרי שנוסעי המטוס התרעמו על סגירת מסכי הטלוויזיה. 

כשדיילי המטוס ניסו לפתוח את המסכים דרך מערכת הבקרה שלהם, חלק מהטלוויזיות לא נפתחו, בעקבות החבלה. "דיילי אל-על תפקדו בסדר גמור" אמרה ליואב לימור וגלית גוטמן, "לא היו מכות, אבל היו צעקות, משני הצדדים, בגלל שסגרו לכולם את הטלוויזיה. וזה בסך הכל היה סרט רגיל ולא משהו לא צנוע".

למרות הכותרת בידיעה המקורית, אליאש חוזרת ואומרת שהנוסע לא השתולל באופן פיזי, רק התנהג בצורה בריונית וצעק. "הוא התחיל לצעוק ש'אלוהים לא רוצה... וזה לא צנוע' - בעיניי זה בריונות לשמה, זו אלימות". אותו נוסע גם הוסיף ואמר ש"אל על שונאת חרדים ואתם כמו גרמנים".

"אני במקרה חזרתי מטיול בפולין והייתי בגטו ורשה וכולנו היינו טעונים - ופתאום משווים אותנו לגרמנים", אמרה גם. 

קבוצת החרדים סירבה לרדת מהמטוס, ורק לאחר שקברניט המטוס הגיע והבהיר להם שהם לא בעמדה להחליט אם הם נשארים או יורדים, אותו אדם שהתנהג בבריונות והשווה את הנוסעים לגרמנים הורד מהמטוס ונעצר. 

 >> כיף משפחתי: אטרקציות חדשות בארץ
>> פריז: הישראלים חוזרים והמחירים עדיין נמוכים