שנת 2020 רק התחילה, אך כבר אפשר להכריז עליה כשנה מעולה לתיירות בישראל. אחרי שמגזין פורבס בחר בתל אביב כאחת הערים שצריך לבקר בהן בשנה הקרובה, ומלון חדש (שעדיין לא נפתח) של רשת סיקס סנסס בשחרות הוכרז כאחד הטובים בעולם, כעת מגיע תורו של ים המלח שנכנס לרשימה המכובדת של מגזין ה-CNN הבריטי, כאחד מ-20 היעדים שכדאי לבקר בהם.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

"המקום הכי נמוך בעולם הוא אולי לא סוד שנמצא מתחת לרדאר, אך שינויי האקלים והעובדה שהוא הולך ומתייבש הופכים אותו לכזה שחובה לבקר בו בהקדם לפני שלא יהיה ניתן לעשות זאת יותר", נכתב במגזין ה-CNN. "המקום מרגיש כמו נווה מדבר מלוח במיוחד... בו צריך פשוט לעצום את העיניים ולתת למים לדחוף אותך כלפי מעלה".

ב-CNN מציינים גם שבנוסף להיותו אטרקציה בפני עצמה, לים המלח יתרון במיקום האסטרטגי שמאפשר ביקור בלא מעט יעדים מרשימים מסביב. פטרה, אחד משבעת פלאי העולם המודרניים נמצא במרחק של 135 ק"מ, וירושלים נמצאת במרחק של 34 ק"מ לכיוון ההפוך. 

כמו כן, כאטרקציה נוספת שאסור לפספס מציינים במגזין את שמורת עין גדי הסמוכה, בה יש מפלים וקניוני טבע מרהיבים. 

בנוסף לים המלח, ברשימה של ה-CNN ניתן למצוא מקומות כמו קופנהגן, דנמרק; אסטוניה; ג'מייקה; קירגיזסטן; סנט פטרסבורג, רוסיה; סרי לנקה; תוניסיה; וושינגטון, ארה"ב; זמביה ועוד 10 מקומות נוספים.

"קיסריה הפכה לאתר היסטורי מוביל"

גם קיסריה זכתה לכבוד עולמי כשנבחרה לאחת מבין אתרי התיירות המומלצים בעולם של ה-New York Times. 

"עבודות השיקום שהובלו ע"י הברונית אריאן דה רוטשילד, קרן אדמונד דה רוטשילד והחברה לפיתוח קיסריה בשנים האחרונות הפכו את קיסריה לאתר היסטורי מוביל בקנה המידה של האקרופוליס של אתונה" כותב הניו יורק טיימס ומציין כי לצד עתיקות רומיות מהמרשימות בעולם, תיאטרון, היפודרום  ובית כנסת עתיק ששוחזר, נפתח בקמרונות בני אלפיים השנים שבנה הורדוס בנמל, מרכז מבקרים חדשני הכולל תיאטרון ומגוון מהאוצרות הגנוזים שנחשפו בחפירות הארכיאולוגיות בקיסריה ובמימי הנמל העתיק. גם בניו יורק טיימס מדגישים, כי "מעבר לחוויה ההיסטורית-ארכיאולוגית, מזמנת קיסריה למבקרים בה  אפשרויות לינה, גולף וחוויה קולינרית ייחודית מחוץ לתל אביב".

אחד היעדים המומלצים של 2020 (צילום: shutterstock)
קיסריה העתיקה | צילום: shutterstock