אלפי ישראלים טסו בשבועות האחרונים לאי סיישל, יעד שהפך למבוקש מאוד כיוון שנחשב למדינה ירוקה שאינה דורשת בידוד בחזרה ממנה. אלא שאירוע אחד שהתרחש לפני מספר ימים בטיסת "ארקיע" בחזרה מאי סיישל לישראל, הצליח להעיב על החופשה הרגועה והפסטורלית ממנה חזרו הנוסעים.

נוסע אחד שב והעיר לנוסע אחר על כך שאינו עוטה מסיכה על פניו ותוך שניות התפתחה בין השניים קטטה אלימה. "חזרנו מחופשה מדהימה בסיישל ועלינו למטוס", תיארה הנוסעת קרן שיניוק שגם תיעדה את הקטטה, "בן זוגי הוא הסטנדאפיסט קובי מימון ואיך שנכנסנו ישר אנשים ביקשו שיעשה הופעה. הייתה אווירה של תיאטרון".

"הטיסה התחילה והייתה אווירה נעימה בסך הכל", המשיכה שיניוק, "אלא שככל שהטיסה התקדמה התחילו תורים לשירותים, אחד עמד על השני והיה עומס של אנשים שישבו בצפיפות. אנשים אכלו ושתו על אף שבמטוס לא מגישים כביכול אוכל ושתייה, אבל בכל זאת עברו עם העגלה ומכרו. כולם הורידו את המסיכה והתחיל הבלגן".

באיזה שלב פרצה הקטטה?
"שלוש וחצי שעות לתוך הטיסה, המזגן החל להיחלש ונהיה חם. שני ספסלים מולי, איש אחד פנה בתקיפות לבחור שנמצא מאחוריו ואמר לו, 'שים מסיכה בבקשה'. הבן אדם שפנו אליו הגיב בנונשלנט, 'מה אתה רוצה, מה אתה נופל עליי עכשיו?'. הוא שוב פעם קם אליו ופנה בצורה תוקפנית, הכריח אותו לשים מסיכה ותוך שנייה פרצה תגרה מטורפת בין השניים".

כמה זמן התגרה נמשכה?
"דקות ארוכות. אנשים התחילו לרוץ במעברים, ילדים התחילו לבכות. הילדים שלי באופן אישי פרצו ישר בבכי. זה היה פשוט מטורף לנסות לעצור את זה, לא היה איש ביטחון על המטוס שיעצור את כל הדבר הזה".

איך הדיילים הגיבו למתרחש?
"איך דיילות יכולות לרוץ בין ההמונים במעברים הצרים האלה ולנסות להפריד בין שני גברים שהולכים מכות? החברים מסביב הם שהפרידו. באיזשהו שלב מנהל הטיסה הושיב את כולם בצעקות ודרש שאף אחד לא יזוז. הבן אדם שהתחיל את התקיפה נשאר לשבת בינינו, שזה אבסורד בעיניי. למה לא פינו אותו לקדמת המטוס או לאחורי המטוס? למה הוא צריך להמשיך לשבת בין כולנו כשהוא יכול בכל רגע להתפרץ עוד הפעם?".

בנחיתה עשו משהו למתפרעים?
"הגיע שוטר, תיחקר אותם ממש ביציאה מהשרוול ושחרר אותם אחרי רגע. יצאנו ממש מופתעים מהעניין הזה".

חברת ארקיע מסרה בתגובה: "במהלך טיסת ארקיע מסיישל החלו נוסעים בוויכוח על רקע עטיית מסכות, הוויכוח התלהט וגלש לאלימות מילולית בין הנוסעים. מנהל השירות נקרא על ידי הנוסעים, הגיע למקום והפריד בין הנוסעים שרבו בעזרת צוות הטיסה. האירוע לקח כמה דקות ולאחריו הטיסה המשיכה ללא אירועים מיוחדים. ארקיע תמשיך לשרת את נוסעי החברה בתקופה מאתגרת זו באופן המיטבי תחת הנחיות משרד הבריאות ורת"א".