פסח הגיע ואיתו גם העומסים והתורים הארוכים, כאשר לפי ההערכות של רשות שדות התעופה, במהלך החג צפויים לעבור בנתב"ג כ-1.5 מיליון נוסעים. ברשות שדות התעופה מסרו כי היום צפויים לעבור בנתב"ג 71,400 נוסעים ב-454 טיסות בין-לאומיות, מתוכן כ-39,000 יוצאים ב-248 טיסות וכ-31,700 נכנסים ב-206 טיסות נכנסות. 

בתחילת חודש מרץ החליטה הממשלה להקל על מגבלות הקורונה והבדיקות לישראל, וכתוצאה מכך נוצרו תורים ארוכים של המונים שמעוניינים לצאת לחופשה בחו"ל. ברשות שדות התעופה טרם הצליחו לגייס מספיק עובדים כדי להתמודד עם הביקושים הגבוהים, ולכן ההערכות הן שהעומסים צפויים להימשך לפחות עד סוף חופשת הפסח.

"הגענו 4 שעות לפני הטיסה. החניון לטווח ארוך היה מלא לגמרי, בחיים לא קרה לי דבר כזה", מספר רועי ישורון שטס הבוקר עם משפחתו לדובאי. "הפנו אותנו לחניון אחר שנקרא חניון 26, אבל התור לטיסה מהרגע שהגענו עד לדיוטי פרי - לקח שעה וארבעים בערך, זה לא היה נורא בכלל. יש בלאגן, המון אנשים אבל איכשהו זה הסתדר".

עומס נתב"ג (צילום: כרמל להד)
היום צפויים לעבור בנתב"ג 71,400 נוסעים | צילום: כרמל להד
עומס נתב"ג (צילום: כרמל להד)
העומסים צפויים להימשך לפחות עד סוף חופשת הפסח | צילום: כרמל להד

 

בשיחה עם mako מספר עמיר, עובד רשות שדות התעופה שנמצא בנתב"ג, כי "נכון לעכשיו מעריכים שיש כאן בין 20 ל-25 אלף איש, והצפי הוא שהמספרים צפויים גם להגיע ל-70 או 80 אלף ויותר. מדובר בשיא חדש מאז פרוץ משבר הקורונה, התורים ארוכים ויש כאן אווירה לחוצה מאוד".  

יחד עם זאת, נכון לעכשיו מוסרים ברשות שדות התעופה כי מבחינתם "הכל מתנהל כשורה וללא אירועים חריגים", אך הצפי הוא שלקראת שעות הצהריים והערב העומסים צפויים להפוך לכבדים אפילו יותר. נכון לעכשיו נראה שנוסעים רבים החליטו להגיע כארבע שעות ויותר לפני הצ'ק-אין, זאת על מנת שלא לפספס את הטיסה בעקבות העומס הרב, מה שרק מוסיף ללחץ במקום.