ארבעה נערים מאילת נעצרו בחשד שפרצו באופן מתוחכם לבתי מלון בעיר ולאכסניות וגנבו משם אלפי שקלים, מאות יורו ודולרים וטלפונים סלולריים.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

הארבעה, בגילאי  15, 16, ו-17 נהגו לתצפת על המלונות ולבחון את יציאתם וכניסתם של האורחים. באחד מבתי המלון, כפי שניתן לראות בסרטון, הם נכנסו באופן חופשי מבלי שאיש שאל לפשר מעשיהם, בזמן ששני שותפים מתצפתים מבחוץ. הם עברו בין החדרים והצליחו להיכנס אליהם דרך הדלת או חלון אחורי. מדובר במלונות שבהם יש חדרי אירוח עם כניסות צדדיות ונסתרות יותר.

במקרה אחר, הם קפצו מעל החומה האחורית של המלון, הבחינו שהחדרים ריקים, נכסו פנימה וגנבו משני תיירים שהתארחו במקום את הארנקים שהכילו שטרות של יורו ודולרים.

כך, במשך כמה ימים, הנערים שכמה מהם תלמידי תיכון בעיר ללא עבר פלילי, גנבו מהחדרים מכל הבא ליד. "הם ניצלו את העובדה שבאחד המלונות העובדים חשבו שהם ילדיהם של משפחות שהתארחו אצלם אז לא בדקו אותם", הסביר גורם במשטרה. "זה איפשר להם להיכנס באופן חופשי למלון ולבצע את הגניבות".

האורחים במלון התלוננו בפני פקידות הקבלה על הגניבות מהחדרים וקצין ביטחון באחד מבתי המלון הגיש תלונה בשמם של האורחים שמהם נגנבו הארנקים והמזומנים. על גורמי המשטרה בעיר, הנערים החביאו את הכסף בבתיהם והספיקו על פי החשד להשתמש בחלק ממנו.

גניבות באילת
חלק מהשלל שנתפס בבתיהם של הנערים

לאחר שסרטון האבטחה של אחד מבתי המלון הגיע לידי חוקרי מחלק הנוער בתחנה משטרת מרחב אילת, הם הצליחו לזהות את כל החשודים. "ישבנו במשך כמה דקות והצלחנו במאמץ רב לזהות את כל המעורבים", הסביר קצין במשטרה. לאחר מכן, הם פשטו על בתיהם בצו בית משפט ותפסו חלק גדול מהכספים שגנבו, כרטיס אשראי וטלפונים סלולריים. במשטרה מעריכים שהארבעה פרצו לחדרי ההארחה בבתי המלון כדי לממן את הבילויים שלהם, רכישת בגדים ומסעדות.

הארבעה היו עצורים במשך שבוע ולאחר מכן שוחררו למעצר בית. אתמול הוגש נגד כתב אישום לבית המשפט והם הודו בחקירתם בכל המיוחס להם. המשטרה דורשת מבית המשפט להשאיר את הנערים במעצר בית עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם בנימוק שאם הם ישוחררו הם עלולים לחזור על מעשיהם.