חודש אוגוסט העמוס התחיל באופן רישמי, וכולם כבר נערכים לעומסים הצפויים בנתב"ג בתקופה בה נגמרו הקייטנות. ואם גם אתם מתכננים לטוס בחודש הקרוב, כדאי שתכירו את הימים בהם צפויים לטוס הכי הרבה אנשים.

על פי רשות שדות התעופה, בחודש אוגוסט יעברו בנתב"ג כ-3 מיליון נוסעים. בתוך תקופה זו, צפויים מספר ימי עומס חריגים, עם למעלה מ-100,000 נוסעים ביממה, או מתקרב לכך, ביותר מ-580 תנועות מטוסים בינלאומיות. אלה מספרים גבוהים גם ביחס לתקופה שלפני הקורונה.

הימים העמוסים ביותר בנתב"ג במהלך החודש הקרוב הם:

  1. יום ה' 3.8
  2. יום ב' 7.8
  3. יום ג' 8.8
  4. יום ה' 10.8
  5. יום ד' 16.8
  6. יום ה' 17.8
  7. יום ב' 21.8
  8. יום ה' 24.8
נתב"ג (צילום: גיל יערי, פלאש 90)
יש מה לעשות כדי לא לעמוד בתורים | צילום: גיל יערי, פלאש 90

למרות העומסים, ברשות שדות התעופה קוראים לנוסעים להגיע לא יותר מ-3 שעות לפני הטיסה, לבצע צ'ק-אין מהבית, ואם ניתן לעבור דרך מעבר W. מומלץ לוודא לפני ההגעה לנתב"ג אם טיסתכם יוצאת מטרמינל 3 או 1, ומהו אזור הבידוק הביטחוני לטיסה שלכם. כדאי להכניס פריטים חיוניים לתיקי היד.

> אלה כל הדרכים לא לעמוד בתורים בנתב"ג

 

 


בנוסף, רש"ת הודיעה כי הרחבת טרמינל 3, הכוללת את הקמת טרמינל G-West החדש לצד הטרמינל הקיים, מתקדמת בקצב מהיר, והוא ייפתח לקראת עונת קיץ 2024. הטרמינל החדש הוא בעיצוב פונקציונלי המשלב יעילות ונוחות, בדומה לנמלי התעופה המתקדמים בעולם. הטרמינל יכלול 22 דלפקי צ'ק-אין לטיסות בינלאומיות, מערכות בידוק ביטחוני ומסועים המחוברים למערכות HBS (Hold Baggage Screening), מערכת בידוק ביטחונית אוטומטית לכבודה הנעזרת בטכנולוגיות מתקדמות לבדיקת המטען, ללא צורך בפתיחת המזוודה.

מגמת הגידול בטיסות הבינלאומיות תורגש גם בטרמינל 1, שממנו יוצאות בעיקר טיסות "לואו-קוסט" למגוון רחב של יעדים. גם בטרמינל זה יפעל כוח אדם מוגבר ויופעלו אמצעי בידוק ורישום מתקדמים לקיצור התורים.

איך לקצר את התורים בנתב"ג?

1. ודאו מאיזה טרמינל אתם ממריאים

2. אזור W – הגיעו רק עם טרולי ולא תצטרכו לחכות בתור

3. מכונת צ'ק אין עצמי בנתב"ג

4. תור מקוצר לטסים במחלקת עסקים (או ביזנס)

5. כל המשפחה טסה? אחד יכול לעשות צ'ק אין לכולם

6. נשים בהיריון, נכים, מבוגרים – חפשו את נציג השירות

7. שירותי VIP מהירים