יועמד לדין: בעקבות הפצת הסרטון שבו נראה נהג ברכב ג'יפ רוביקון נכנס לתוך מעיין עין יזרעאל, החליטה המשטרה לחקור אותו בתחנת נצרת. על פי גורמים במשטרת ישראל, הנהג הוא צעיר בן 29 תושב נצרת, נגדו הגישה קק"ל תלונה בגין הנזק שגרם לסביבה בסוף השבוע האחרון.

לפי הדיווח, הנהג נחקר אתמול (שני) תחת סעיף נהיגה פוחזת, הוא הודה במעשים שיוחסו לו, ושוחרר לדרכו. התיק נגדו יעבור בהליך רגיל עם המלצה להעמידו לדין.

כזכור, הסרטון שעלה לרשת החברתית טיקטוק, יצר סערה ברשת לאחר שהתברר כי מדובר במעיין פופולרי שמטיילים רבים מגיעים לבקר בו. קק"ל הגישה תלונה נגד הנהג עוד באותו היום, וכינתה את התופעה "מכת מדינה". כמו כן, בקק"ל הודיעו כי הם מקדמים בימים אלה את "חוק היער" לשם אכיפה מוגברת ומניעת נזקים על ידי פעילויות של רכבי שטח.

בתגובה לאירוע יו"ר קק"ל, יפעת עובדיה-לוסקי, מסרה: "מברכת את משטרת ישראל על תפיסת הפורע. הכניסה למעיין עם הרכב הייתה חציית קו אדום ואני מקווה שהחקירה ותפיסת הנהג תהווה תמרור אזהרה למי שחושב לפגוע בשטחים הפתוחים בישראל ובשטחי היער בפרט. האירוע לא מסתיים בחקירה וקק"ל תומכת בהחמרת הענישה במקרים אלו. בנוסף על פעילותנו הצמודה עם המשטרה הכחולה, הירוקה, מג"ב וכל גורם נדרש אנו מקדמים את 'חוק היער' שימנע מראות כאלו בעתיד".