טיסות החילוץ של ישראלים מסביב לעולם נמשכות. אחרי שלפני יומיים אל על נחתה בטיסה הכי ארוכה של חברת תעופה ישראלית ממלבורן וטיסות חילוץ נוספות רבות נעשו ממדינות אירופה, פרו, קולומביה והודו, היום הודיעה חברת אמסלם תעופה על חילוצים של 34 ישראלים מהמזרח - 24 מתוכם יחזרו מלאוס ו-10 נוספים מווייטנאם. 

החילוץ המורכב של חברת התיירות נמשך מספר ימים, בשל הסגר הכבד בלאוס ובסביבתה והתאפשר על ידי עזרה של החברה בהונג קונג, בשיתוף שגרירות ישראל בויאטנם בראשה עומדת הקונסולית ליאת שוהם.

הקבוצה של הישראלים בלאוס חולקה לשניים, כך ש-17 ישראלים עושים את דרכם מלאוס - לסאול בקוריאה ומשם בטיסת המשך ללונדון, שם צפויים להתמזג לטיסה מיוחדת של ישראייר לתל אביב המתוכננת להמריא היום, יום א' (5.4) בשעות אחה"צ.

7 הישראלים הנוספים בלאוס, עושים את דרכם לציריך בטיסת חילוץ מיוחדת שמוציאה שוויץ, אשר הצריכה אישורים מיוחדים וחריגים שהתאפשרו הודות למאמץ משותף של שגרירות ישראל בתאילנד, בראשה עומד הקונסול נדב אשכר. מציריך הקבוצה צפויה להמריא ללונדון, שם תתמזג לטיסת החילוץ של ישראייר לתל אביב אשר עתידה לצאת ביום ג' (7.4) בשעות הבוקר.

חילוץ ישראלים
הישראלים בדרככם מלאוס

במקביל, מתבצע חילוץ נוסף של 10 ישראלים אשר עושים גם הם את דרכם בשעות אלו מהאנוי בווייטנאם, דרך דוחה ללונדון. הקבוצה תעלה משם על טיסת החילוץ של ישראייר הצפויה להמריא היום לתל אביב ביחד עם 17 הנוסעים מהקבוצה הראשונה בלאוס.

"אנו שמחים שלאחר מאמצים קדחתניים מסביב לשעון, קבוצות הישראלים מלאוס ווייטנאם החלו לעשות את דרכם ארצה", אמר יעקב אמסלם, מנכ"ל ובעלים של קבוצת אמסלם טורס. "כידוע, יעדים אלו הנם יעדים שקשה עד בלתי אפשרי לצאת מהם בימים אלו, בעקבות הסגר הכבד שמפעילות המדינות וככל שהטיסות מועטות, החילוץ מורכב יותר. במקביל, אנו ממשיכים במשימות החילוץ הנקודתיות ומעניקים מענה כולל גם בסניפנו ברחבי העולם. אנו מפנים את מיטב המשאבים, הנוכחות הבינלאומית והיכולות המבצעיות היצירתיות שלנו, לצד ניסיון עתיר שנים בניהול משברים במטרה לפתור בהצלחה רבה גם את המקרים המאתגרים ביותר".