בזמן שרובנו נמצאים בסגר ללא אפשרות להתרחק יותר מ-1,000 מטר מהבית, החברה להגנת הטבע השיקה היום, שלישי, מפה אינטראקטיבית עם רשימת כל הנחלים ואתרי הטבע, הנמצאים במרחק של עד 1,000 מטר ממקום המגורים של כל אחד מאיתנו, כך שניתן לבקר בהם במסגרת המותר במגבלות הקורונה, כולל הצגת המרחק המדויק מהבית.

כך למשל, מי שגר בקיבוץ שניר יכול להגיע לנחל חרמון שנמצא 468 מטר ממרכז הקיבוץ. מי שגר בעזוז בדרום יכול לבקר בנחל בארותיים שנמצא 471 מטר ממנו. נמצאים בצוקים? לנחל צופר נמצא 371 מטר מכם. 

היכנסו לבדוק האם ישנו נחל בטווח 1,00 המטרים מהבית שלכם

איך זה עובד? כשנכנסים למפה האינטראקטיבית, ישנה משבצת של "חיפוש כתובת", מכניסים לתוכה את שם המקום, למשל – קיבוץ שניר בצפון, ומקבלים את התוצאות של הטבע הקיים במרחק של עד 1,000 מטר מהקיבוץ. במקרה הזה – נחל חרמון, הנמצא במרחק של 468 מטר מהקיבוץ. כמובן שניתן גם לשוטט על המפה, ללא הכנסת מיקום מסוים, ולמצוא את כל אתרי הטבע הנמצאים בכל אזור.

מפה של החברה להגנת הטבע (צילום: צילום מסך)
מפה של החברה להגנת הטבע | צילום: צילום מסך

"לשהייה בטבע, יש יתרונות בריאותיים, נפשיים ופיזיים", אומרת איריס ארבל, האחראית על מעורבות הציבור בפרויקט הנחלים של החברה להגנת הטבע. "מטרת הכנת המפה האינטראקטיבית, שבוצעה באמצעות יחידת הממ"ג של החברה להגנת הטבע, הייתה להנגיש את הנחלים ואת הטבע לציבור ולהראות לו שבימי הסגר, לא צריך רק להישאר בבית, או לרדת לסופר בשכונה, אלא שיש נחלים, טבע ואתרי טבע, במרחק קצר מביתו ואולי הוא לא מודע אליהם ולכן לא פוקד אותם. אז אם אתם יוצאים לספורט, כן - אפשר ליהנות מהטבע, אפשר לראות את היופי של השטחים הפתוחים, והכול במגבלות הקורונה ועל פי מה שמותר"