כחודש וחצי אחרי שבת השחורה, עסקי התיירות בצפון הנגב שנמצאים בעוטף עזה, מתחילים להתמודד עם קושי נוסף - הקושי הכלכלי.

בעלי העסקים לא יכולים לעבוד כרגע ואין להם דרך להתפרנס. בניסיון למזער נזקים הם מנסים כעת למצוא פתרונות יצירתיים כשאחד מהם הוא שוברים הניתנים לשימוש עתידי, כאשר יהיה ניתן לחזור ולעבוד. על פי העסקים, השוברים נותנים עבורם אוויר לנשימה וגם תקווה לעתיד. אלה העסקים שניתן לקנוך אליהם שובר למימוש עתידי:

גרובטק אשכול

במבנה סמוך לבית הספר באשכול, מסתתר פלא אמיתי - גרובטק אשכול - מרכז טכנולוגיה, מדע וחלל, המציע חווית מפגש מרתקת עם המדע והטכנולוגיה של העתיד.

המתחם כרגע סגור ובשלב זה מציע כרטיסים עתידיים למקום תחת השם "לגעת בעתיד – ביקור חווייתי בגרובטק", הכולל את כל החוויות: מסע מרתק לחלל במשקפי מציאות מדומה מתקדמות ובמתקן חללית VR ממונעת ייחודי, סיור בתערוכת האמנות MAGIC - תערוכת אמנות המציגה את נופי הנגב המערבי בתמונות מרהיבות בסגנון ואן גוך. זוהי התערוכה הראשונה בארץ שנוצרה כולה על ידי בינה מלאכותית, כולל הדרכה מרובוט אמיתי. מופע פלנטריום 360 מעלות משוכלל, שימוש חופשי במתחם גיימינג ענקי ומתקדם הכולל עשרות מחשבי גיימינג עם מאות מהמשחקים החדשים ביותר ועוד.

מחיר פעילות "לגעת בעתיד": 49 שקלים.

לפרטים נוספים והרשמה

צפון הנגב (צילום: אילן ארנון)
צילום: אילן ארנון

>> לפני ארבעה חודשים טיילנו באזורק צפון הנגב. אלה המקומות שגילינו


סיפור קולינרי

באוגוסט 2018, עדי רוזן, תושבת נתיב העשרה, יצרה את "סיפור קולינרי" כדי לגרום לאנשים להגיע לדרום ולהתאהב בו. היא האמינה שדרך האוכל, הסיפורים המעניינים, המפגשים המרגשים והמקומות המפתיעים, זה יצליח.

מכיוון שהסיורים של עדי מתמקדים באזור הדרום, שם המסעדות סגורות, והיא אף נאלצה להתפנות מביתה בנתיב העשרה, כרגע אין שום אפשרות לקיים את הסיורים. אבל עדי לרגע לא חשבה על כיוון אחר, וברור לה שהיא תחזור לקיים את הסיורים ברגע שיתאפשר. עד אז, היא מציעה שוברים לסיורים עתידיים, ללא הגבלת זמן, אותם ניתן לרכוש כעת במחיר מוזל של 180 שקלים לסיור יחיד או 350 שקלים לזוגי.

להזמנות ופרטים נוספים

עדי רוזן (צילום: איתן וכסמן)
עדי רוזן | צילום: איתן וכסמן

רון ארט

רונן חורב הוא אומן יוצר אומנות שימושית מהישוב מעגלים בצפון מערב הנגב. בסטודיו "רון ארט" שבחצר ביתו נמצאת הגלריה בה הוא יוצר את עבודותיו: פריטי יודאיקה, בתי מזוזה, חנוכיות, ברכת כלה ועוד. בנוסף, הוא מקיים סיורים בסטודיו "בעקבות הזכוכית" וסדנאות יצירה לזוגות ויחידים.

גם רון נאלץ להקפיא את הסיורים והסדנאות אצלו, ועד שיהיה ניתן לחדשם הוא מציע שוברים לשימוש עתידי, לסיור מרתק בעקבות הזכוכית, והדגמת ניפוח זכוכית. מחיר הסיור: 30 שקלים בלבד.

להזמנות: 052-3923938

רון ארט (צילום: זוהר חורב)
רון ארט | צילום: זוהר חורב

Oryosss

אור יוסף, פיינליסטית התכנית "הקינוח המושלם", פתחה את הסניף השני של Oryosss בשדרות, ממש רגע לפני תחילת המלחמה. כמובן שהסניף הזה נאלץ להיסגר, יחד עם סניף האם בקיבוץ ארז. המאפים הנימוחים בהם עסקה עד לא מזמן, היא החליפה במדים, לאחר שגם גויסה למילואים, אבל אור תמיד חושבת על היום שאחרי, ומציעה שוברים עתידיים לשני סניפיה, בתוקף ל-5 שנים.

להזמנות ופרטים נוספים

אור יוסף (צילום: אורנה בן חיים)
אור יוסף | צילום: אורנה בן חיים