במאי האחרון החלו בחברת אל על למכור בטיסותיה השונות כרטיסים בשלוש רמות שונות: Lite, Classic & Flex. על פי מודל זה, לכל נוסע האפשרות לבחור על מה הוא משלם בטיסה שלו ולקבל שירותים ותנאים שונים על פי מה שמתאים לו.

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש

עד היום שיטת התמחור הזו של החברה עבדה בטיסות השונות לאירופה, אך החל מה-15 לינואר יהיה ניתן לרכוש כרטיסים ברמות מחיר שונות שיצאו החל מה-1 באפריל גם ליעדים ארוכי הטווח - המזרח הרחוק ודרום אפריקה.

הישראלים שהשתלטו על קוסמוי (צילום: יחסי ציבור, shutterstock)
טיסות זולות עם אל לתאילנד בכרטיס ה-LITE | צילום: יחסי ציבור, shutterstock

"לראשונה בישראל, אל על תציע כרטיסי טיסה במבנה של משפחות מחיר בטיסות ליעדים ארוכי טווח", אומר מיקי שטרסבורג, סמנכ"ל מסחר וקשרים תעופתיים. "השיטה החדשה מאפשרת לאל על להציע מחירים חסרי תקדים בכיוון אחד ליעדים כגון בנגקוק או יוהנסבורג. למעשה אנו מביאים בשורה משמעותית בתחום המחיר בטיסות ישירות ליעדים ארוכים, אך בשונה מטיסות חסך, נוסעינו ייהנו מפרופיל שירות של טיסה סדירה ללא קשר למחיר אותו בחרו לשלם והשירותים הנוספים אותם בחרו לרכוש בתשלום נוסף. אנו מצפים כי תחת שיטת התמחור החדשה חוג לקוחותינו בנתיבים הרלוונטיים יורחב ושביעות הרצון של נוסעינו תגדל."

אלה הם סוגי הכרטיסים השונים:

כרטיס Lite – מוצר חדש מוזל. כרטיס בסיסי הכולל עלייה למטוס עם כבודת יד אישית, תיק יד וארוחה חמה. ניתן יהיה לבחור בתשלום נוסף את השירותים הנוספים הבאים: שליחת מזוודה לבטן המטוס, הושבה מראש ושינוי הכרטיס, ללא אפשרות ביטול.

כרטיס Classic – כרטיס הטיסה הקלאסי הכולל עלייה למטוס עם כבודת יד אישית, תיק יד, ארוחה חמה, אפשרות להושבה מראש (לא כולל מושבי תיירים פלוס ומושבים מועדפים) ושליחת מזוודה לבטן המטוס. בנוסף אפשרות לשינוי וביטול בתוספת תשלום.

כרטיס Flex – כרטיס בעל נוחות וגמישות מרבית. הכרטיס כולל מגוון רחב של שירותים: אפשרות מורחבת לבחירת הושבה מראש כולל מושבי תיירים פלוס ומושבים מועדפים בכפוף לזמינות, ביצוע צ'ק אין בדלפקים ייעודיים (מתל אביב בלבד), שליחת 2 מזוודות לבטן המטוס, עלייה למטוס עם כבודת יד אישית, שני תיקי יד וקדימות בעלייה למטוס, ארוחה חמה ובנוסף כולל אפשרות לשינוי של כרטיס בתוספת דמי טיפול בלבד וביטול טיסה בכרטיסים במחלקות הגבוהות ללא עלות, ובשאר המחלקות בתשלום דמי ביטול מופחתים.

מהחברה עוד לא נמסרו מחירים ליעדים השונים בכל אחת מהאופציות הנ"ל.