על רקע העלייה המתמשכת בתחלואת הקורונה, בשיחות שקיים ראש עיריית אילת – אלי לנקרי, עם שרי הבריאות והתיירות, הושגה הסכמה עקרונית להפעלה חוזרת של מתווה ה"אי הירוק" באילת. כזכור במסגרת המתווה, כל מי שרוצה להיכנס לעיר חייב לעבור במחסום שבו נבדק אם הוא מחוסן או עשה בדיקת קורונה שלילית 72 שעות לפני ההגעה, זאת בנוסף, להצגה דומה בכניסה לבית המלון.

בימים הקרובים ייבחן עדכון החקיקה בהתאם למצב הקיים. לבקשת ראש העירייה, יוביל את התיקון לחקיקה, חה"כ מאיר יצחק הלוי מי שכיהן כראש עיריית אילת. מתווה "האי הירוק", שפעל בהצלחה במשך 50 ימים, יאפשר שליטה ובקרה בכניסות לעיר אילת לטובת מניעת התפשטות התחלואה לצד המשך שגרת חיים בעיר אילת.

"תוכנית האיים הירוקים מדברת על כך שאילת תוכל לפעול ולארח גם בזמן הסגרים במדינה, לא רק בזמן שהכול פתוח", אמר בזמנו ראש העיר אילת לשעבר, מאיר יצחק-הלוי בראיון ל-mako חופש. "למה זנחו את זה כל כך מהר? התוכנית עבדה מעולה. חוץ מנפילה אחת נקודתית, אילת הייתה במצב תחלואה נהדר".

אילת נפתחה לתיירים (צילום: באדיבות רשת מלונות פתאל)
מחסום כניסה לעיר, בזמן מתווה האי הירוק | צילום: באדיבות רשת מלונות פתאל

בשיח עם השרים מסוף השבוע האחרון, שב ופירט ראש עיריית אילת את כל הפעולות שביצעה העיר ועדיין מבצעת, החל מהסברה הכוללת שלטים ברחבי העיר, כריזות בטיילות ובחופים, גיוס נאמני קורונה הפועלים כמסבירנים בשטחים ציבוריים, אכיפה משותפת של משטרת המרחב ויחידות הפיקוח והאכיפה בעירייה, עידוד חיסונים כולל מבצע חיסונים מיוחד לילדים ובני נוער, שיתקיים ביום ג' השבוע במתחם הנוער בטיילת, עיבוי החקר האפידמיולוגי לקטיעת שרשרת ההדבקה, תגבור מתחם בדיקות הקורונה כולל בדיקות מהירות בתשלום במרכז הרפואי ש.ר.פ אילת ובמד"א ועוד.

בדיון קבינט הקורונה שקיים ביום א' ראש העירייה, דיווח סגן מפקד משטרת אילת – סנ"צ קראדי משה, כי המשטרה מבצעת אכיפה מוגברת. בשבוע שעבר התקיים מבצע "אילת בטוחה" במהלכו ניתנו מאות דו"חות. כחלק מהמאבק העירוני, הוקמה מפקדה של 15 שוטרים עם משימה ייעודית לאכיפה בתחומי הקורונה, בתוכה אכיפת מבודדים, עטיית מסכה, אכיפה מול בתי עסק, נותני שירות ועוד. הסממ"ר עדכן, כי מרבית הדו"חות שניתנים הם לנופשים והדגיש, כי בעלי עסקים והתושבים שומרים ונשמרים.