מזרקות (צילום: Sorbis)
צילום: Sorbis

משרד הבריאות החליט לטלטל את ענף התעופה ולהפוך את איחוד האמירויות למדינה אדומה, אולם התערבות של משרד החוץ מנעה זאת. ייתכן שמה שהוביל את משרד הבריאות לנסות ולהפוך את הלהיט התורן של הישראלים למדינה האדומה הוא הגל של אלפי הנוסעים ומאות הטיסות, שמתוכננות להמריא מתל אביב לדובאי החודש. לצד זה קיומם של עשרות כנסים, מופעים ואירועים שכבר שוריינו בדובאי בשעה שבישראל אסור לקיימם.

הכתבה פורסמה במקור בגלובס

משרד הבריאות עדיין לא הוציא הודעה רשמית, אך במוקד קול הבריאות, שעוד הבוקר עדכנו כי דובאי תהפוך לאדומה ב17.12, כבר מעדכנים כי חל שינוי. בנוסף, משרד החוץ אישרו את הדברים.

גם במקרה הזה התנהלות משרד הבריאות משקפת את רוח התקופה, החלטות גחמתיות ומזגזגות, שלא תמיד מנומקות בהסבר הגיוני ובעיקר כאלה שניתנות לשינוי, לא מנימוק שמספק את הדעת - עד לרגע האחרון. הפעם משרד הבריאות נסוג,  למזלו של ענף התעופה, שמצליח להרים את ראשו עם הקווים לדובאי.

סוגיה אחרת שמחכה להכרעת משרד הבריאות, היא האם יחליטו על נהלים שיחייבו בדיקות קורונה מכל הנוחתים בישראל. המעבדות בנתב"ג כבר מוכנות וגם מערך הבדיקות, אלא שאישור ממשרד הבריאות לא התקבל עד כה. וכך מנמקים במשרד: מעבדת נתב"ג טרם השלימה את התהליכים הנדרשים לשם קבלת האישור לבדיקות מהירות. משרד הבריאות נרתם ביוזמתו לסייע בהגדרת המעבדה בתהליכים אילו, וזאת למרות שמדובר במעבדה פרטית.