החגים הצפופים לא השאירו הרבה ישראלים בארץ. מי שטס, ככל הנראה מצא דיל זול, הרבה בזכות השמים הפתוחים. אך יחד עם המחירים הזולים גם ככה, יש מי שבטוחים שהם יכולים למצוא מחירי טיסות זולים עוד יותר. אתר חדש שקם לאחרונה בשם FindAir מבטיח בדיוק את זה.

אילן מיכאלי, אחד ממייסדי האתר מסביר איך הוא עובד: "ההסבר הוא די פשוט. אנחנו שלושה שותפים, שניים מגיעים מתחום התיירות ואחד מתמחה בחיפוש ברשת. קודם כל, אנחנו מעל שנה וחצי פיתחנו את האתר ומצאנו את הנוסחה הנכונה ובניית האלגוריתם למחירים הכי נמוכים".

"בתחום של הטיסות יש המון פרמטרים שיכולים להשפיע על מחיר הטיסה", מסביר מיכאלי. "המשימה שלנו הייתה לאגד את כל הפרמטרים הללו ביחד, על מנת למצוא את המחיר הזול ביותר. אין כאן חוקיות ברורה, אבל אנחנו עלינו על משהו ותמיד נביא את הטיסה הכי זולה שיש. מצד שני, כל כמה טיסות אנחנו נותנים טיסות במחיר קצת יותר גבוה מהמתחרים כדי לא להרגיז אותם ולהמשיך לספק מחירים ממוצעים נמוכים מכל השאר". 

אז האם זה באמת זול יותר כפי שמסביר מיכאלי? בדקנו את המחירים באתר מול אתר Kayak המוכר: בטיסה לניו יורק למשל, באתר Kayak נדרשנו לשלם 732 דולרים דולרים ובאתר FindAir אותה טיסה בדיוק עלתה 676 דולרים. הבדל משמעותי מצאנו גם בטיסה ליפן כאשר הפרשי המחירים היו כ-80 דולרים. בטיסה לבנגקוק ההפרש היה כ-30 דולרים.