הבוקר (ג') פתחה רשמית חברת התעופה האיסלנדית WOW את הזמנות הטיסות גם מישראל באתר האינטרנט שלה – כולל ממשק בעברית. מה המחירים ואילו תוספות יש לקחת בחשבון?

ההבטחה לטיסה לארה"ב ב-149 דולר לכיוון קיימת במועדים מסוימים, כך למשל טיסת הלוך ב-18 בספטמבר. אם תרצו להוסיף מזוודה, כלומר במסגרת כרטיס "וואו פלוס" הכולל גם הגנה מביטולים, המחיר יזנק ל-255 דולר לטיסת ההלוך – תוספת של מזוודה בלבד (20 ק"ג) תעלה 70 דולר. תוספת אחרת שיש לקחת בחשבון היא עבור דמי הושבה העומדים על כ-10 דולר לכיוון (המבקשים לשריין מקום עם מרווח נוסף לרגליים יוסיפו 40-50 דולר) - כלומר כ-230 דולר לכיוון בכרטיס ללא ביטול.

טיסת חזור לא מצאנו במחיר הזה בטווח שהיה סביר: המחיר הזול ביותר לשהות של שבוע-שבועיים למשל עומד על 410 דולר לטיסת חזור – ו-516 דולר אם תרצו להוסיף מזוודה ולשדרג את הכרטיס למוגן מפני ביטולים. טיסות חזור מניו-יורק בסוף אוקטובר או בחודש נובמבר למשל יחלו ב-310 דולר ללא מזוודה.

לוס אנג'לס
לוס אנג'לס. ההלוך אמנם ב-199$, אבל החזור יקר יותר | צילום: SeanPavonePhoto, Thinkstock

טיסות ללוס אנג'לס למשל דרך רייקוויק יש אמנם ב-199 דולר (ב-13 בספטמבר למשל) – כאן טיסת החזור הזולה ביותר שמצאנו מתחילה ב-325 דולר – בשני המקרים ללא מזוודה. הוספת מזוודה לכל כיוון תעמוד על 70 דולר. כך שבסך הכול, כולל דמי הושבה, המסע כולו יעלה 685 דולר.

טיסות ישירות לרייקוויק באיסלנד מתחילות ב-99 דולר, כמו למשל ב-14 בספטמבר, כשטיסת החזור תעלה 160 דולר. הוספת מזוודה של 20 ק"ג לכל צד תעלה 50 דולר לכיוון - כך שסך עלות המסע הזה תעמוד על כ-380 דולר (כולל הושבה).

המסקנה היא אחת: בדומה לרציונל של חברות ה"לואו-קוסט" שכבר פעילות בישראל, המחיר הזול הוא פונקציה של גמישות טוטלית במועד הנסיעה ובמשך השהות - אם תוכלו להסתדר עם תיק יד אישי – לא תאלצו לשלם עבור מזוודה – כנראה משהו שמתאים לבודדים מאתנו - אם לא תמיד כדאי לקחת בחשבון בתחשיב גם את התוספת הזו – מזוודת טרולי לא כלולה במחיר הבסיסי, והיא כרוכה בתוספת של 40-50 דולר. מזוודה של עד 20 ק"ג, כאמור, תעלה 50-70 דולר למזמינים באתר. לכך יש להוסיף כאמור את דמי ההושבה העומדים על כ-10 דולר לכל כיוון. תוספות אחרות שמציעה החברה הן הגנה מפני ביטולים ב-25 דולר לכיוון (במקרה של מחלה למשל או תאונה ובכפוף להצגת מסמכים מתאימים) והסעות לשדה התעופה במחירים של מ-24 דולר. בשורה התחתונה בבואכם להשוות מול מחירי החברות האחרות יש לחשב את המחיר הסופי כולל כל התוספות שמתבררות בעת ההזמנה.