בעלי החושות ונהגי המוניות בסיני כבר ערוכים לקבל הישראלים שיגיעו לנפוש בחצי האי במידה וממשלת ישראל תאפשר במהלך השבועות הקרובים את פתיחת מעבר 'טאבה' במקביל פתיחת נתב"ג.

בימים האחרונים מספר גורמים, בעיקר במשרד הפנים, פועלים לאפשר את פתיחת מעבר טאבה לישראלים זאת במידה ויוחלט על מועד סופי לפתיחת נתב"ג. דברים ברוח זו גם הועברו לבכירי משרד הבריאות. 

השר אריה דרעי נמצא כבר תקופה לא קצרה תחת מכבש לחצים ועתירות רבות שהגישו לבית המשפט העליון קבוצת 'אוהבי סיני' בפייסבוק, באמצעות עו"ד גיא שילה. בקבוצה מנהלים מזה שמונה חודשים מאבק לפתיחת המעבר וכעת הם סוף סוף הצליחו להגיע לפריצת דרך.

"יש צדק רב עם הפעילים למען פתיחת מעבר טאבה והנושא הזה נבחן שוב בימים האחרונים לעומק כדי לאפשר את יציאתם של הישראלים לסיני ולאפשר לעשרות שתקועים שם לחזור לארץ", הסביר גורם במשרד הפנים. "אני מעריך שאם נתב"ג יפתח לא נוכל להתמודד שוב עם עתירה לבג"ץ בנוגע לסגירת מעבר טאבה. גם השר דרעי מבין את זה. להערכתי המעבר ייפתח תחת הגבלות מסוימות אולי לפני פסח אבל הכול תלוי בהחלטת הממשלה לגבי פתיחת נתב"ג".

ל-mako נודע כי במידה ויוחלט על פתיחת מעבר טאבה, כבר הוכן לכך מתווה מיוחד. על פי המתווה, רק ישראלים שיחזיקו בידיהם דרכון ירוק או תעודת מתחסן יוכלו להיכנס לסיני ולחזור לארץ. הישראלים שיחזרו לארץ יצטרכו להציג בדיקות קורונה עדכניות או לעבור את הבדיקות במעבר הכניסה לארץ תמורת תשלום. מי שיחזיק בידיו תעודת מתחסן או דרכון ירוק לא יהיה חייב בבידוד. "אני מקווה שאם נתב"ג יפתח, במקביל יפתחו את מעבר טאבה. זה הכיוון להבנתי", ציין עו"ד גיא שילה מנהל קבוצת הפייסבוק אוהבי סיני.

בסיני, בעלי החושות  והחדרים בדרום האי, כבר מוכנים לבואם של המטיילים הישראלים בהתאם לנהלי הקורונה. רובם שיפצו אותם במיליוני לירות מצריות. "התגעגענו למטיילים הישראלים. אנשים במצב כלכלי קשה מאוד. אם הישראלים יגיעו בפסח אולי נצליח להתאושש כלכלית", הסביר מ', בעל חושות באזור נואיבה. "הכול מוכן, רק תגיעו, כולנו מחכים לתייר הישראלי הוא הכי טוב בעולם. שיפצנו הכול, ניקינו את החושות שלא יהיו בעיות של קורונה, הוצאנו הרבה מאוד כסף, כולל רכישת ציוד חד פעמי וכלי חיטוי וניקוי. רק הישראלים חסרים עכשיו. אין בסיני קורונה, אל תפחדו, פה זה הכי ירוק בעולם".

אחמד נהג מונית המתגורר באזור דהב נשמע אופטימי גם כן: "אני מתפלל ומאמין שבפסח נראה פה בכל החופים ואתרי התיירות עשרות אלפי ישראלים כמו לפני שנתיים. בגלל הקורונה הרבה נהגי מוניות עברו לעבוד בחקלאות או בגידולי מריחואנה כדי להתפרנס, אחרת כולנו היינו מתים מרעב. הממשלה שלנו לא עוזרת בכלום. אם יפתחו את מעבר טאבה יהיו פה חגיגות. נוריד מחירים העיקר שהישראלים יגיעו, הם הכי חסרים בסיני. אתם החזקתם אותנו כלכלית. תגידו לממשלה שלכם שאף אחד פה לא מת מקורונה, שיפתחו את הגבול".