לפני כחודש קיבלו הצימרים בארץ אישור לפתוח דלתות ולארח את הנופשים הישראלים לאחר הסגר השני שהיה בחגים, ולפני שבועיים הצטרפו אליהם גם בתי המלון בים המלח ובאילת כחלק מתכנית ה"איים הירוקים" המאפשרת לנפוש במקומות אלה לאחר הצגת בדיקת קורונה שלילית שנעשתה 72 שעות לפני ההגעה. 

על פניו, אפשרויות הלינה בארץ נראות מצומצמות ומרבית בתי המלון עדיין לא נפתחו, בדגש על ערי התיירות הגדולות: תל אביב, ירושלים, טבריה ונצרת. מצד שני, מבדיקה מהירה באתרי האינטרנט והפייסבוק השונים, גילינו לא מעט מקומות שכן נפתחו ומאפשרים לינה בהתאם למתווה התו הסגול.

ברשת ישרוטל למשל החליטו לפתוח מספר בתי מלון ברחבי הארץ, חוץ מאלה שכבר עובדים באילת ובים המלח. כך, מלון בראשית במצפה רמון עובד ומקבל אורחים במתכונת של צימרים עם ארוחת בוקר בלבד שמוגשת לחדר. באתר האינטרנט של הרשת ניתן לראות שגם מלון קדמא החדש של הרשת, שנמצא בשדה בוקר, פתוח לאירוח ללא חדר אוכל או בריכה. ביום חמישי האחרון הצטרף אליהם גם מלון מצפה הימים שבגליל.

זיוף או אמת? (צילום: באדיבות הפנים היפות של ישראל)
מלון בראשית | צילום: באדיבות הפנים היפות של ישראל
 

בימים אלה ניתן למצוא גם מלונות בוטיק רבים שפתוחים לאורחים, תוך שהם מקפידים על אירוח בקפסולות ומגישים ארוחות בוקר לחדרים. מבירור מהיר מצאנו בעכו מלונות שקיבלו אישור לפתוח כמו "עכותיקה", "ערבסק", "עלמא" ועוד. גם מלון הבוטיק "צוקים" שבמצפה רמון עובד בימים אלה ומקבל אורחים.

הגג של עכותיקה (צילום: יחסי ציבור)
הגג במלון עכותיקה | צילום: יחסי ציבור

גם ברשת מלונות מטיילים, לה מספר מלונות בצפון, כבר פתחו שלושה מלונות: וילג' בשדה נחמיה, ארץ דפנה בקיבוץ דפנה ומטיילים מלכיה. המלונות של הרשת נפתחו כבר כשהצימרים קיבלו אישור לעשות זאת, בגלל שהחדרים בהם מפוזרים וארוחות הבוקר מוגשות ארוזות.

ארץ דפנה חוץ (צילום: יחצ)
ארץ דפנה | צילום: יחצ

נמשיך: גם הוסטלים וגסטהאוסים בארץ נפתחו לאירוח של מטיילים, תוך שמירה על הנחיות התו הסגול. כך למשל, הספוט הוסטל בתל אביב והפוסט הוסטל בירושלים פתוחים לקהל הרחב על בסיס לינה בלבד לטווח הקצר והארוך כחלופת מגורים ולא כנופש. גם בווייטהיל (The White Hill) בירוחם משכירים את המקום לקפסולות של מבקרים שרוצים להגיע ולנפוש בדרום. 

ספוט הוסטל (צילום: ספוט הוסטל)
ספוט הוסטל בנמל תל אביב | צילום: ספוט הוסטל

בנוסף לכל אלה, כפרי נופש קיבוציים רבים מהצפון ועד הדרום כבר עובדים בימים אלה ומקבלים אורחים. באירוח מסוג זה יחידות הלינה מופרדות האחת מהשנייה, יש מרחבים רבים ולא היה קשה להם לקבל אישור לפתוח במקביל לפתיחתם של הצימרים לפני כחודש. כך, ניתן למצוא מקומות אירוח בעין גב על הכנרת, לינה כפרית באלוני הבשן בגולן, כפר הנופש משאבים בדרום, מלון ארץ צאלים בצפון הנגב, אירוח כפרי בקיבוץ אילות שבערבה הדרומית וזו רק ההתחלה.

כפר הנופש (צילום: אבי אריש)
כפר הנופש עין גב | צילום: אבי אריש

ואם כל זה עדיין לא מרגיש לכם מספיק בטוח, חאנים רבים, בהם גם ניתן למצוא גם אירוח בבקתות, פתוחים לאירוח בצורה הכי סגולה שיש. החל מחאן הר אודם במושב אודם, דרך חאן באורותיים בעזוז, הנוקדים בערד ועד לפתרונות לינה מעניינים בפארק תמנע שבערבה הדרומית, ממש מחוץ ל"אי הירוק" אילת, שכוללים לינה בחדרים או בקראוונים מאובזרים. 

אתר הקרוואנין (צילום: ארכיון פארק תמנע)
תמנע | צילום: ארכיון פארק תמנע


זוהי כמובן רק רשימה חלקית של המלונות, ההוסטלים וכפרי הנופש שפתוחים בימים אלה בארץ. יש להתקשר ולברר באופן פרטני לפני שמזמינים נופש שהמקום אכן פתוח ופועל על פי הנחיות התו הסגול.